Beroun – Most 3:0

Hokej, 1. liga play-out

Hosté začali v Berouně aktivněji a už ve druhé minutě měli v přesilové hře při vyloučení Nedorosta dvě velice dobré možnosti ke skórování. Ovšem Jak Martínek tak i Antoš na Altrichtera nevyzráli. Medvědi postupně přidali ale nevyužili 35 vteřin trvající přesilovku pěti proti třem. V ní se zase zaskvěl gólman Sáblík při dorážkách Slížka a zejména Křesťana. Prvního gólu se tak v Berouně dočkali až v 18. minutě. Po nahozeném puku Gudase se jako skvělý fotbalista představil Besser, který klasickou placírkou zpoza branky nahrál před Sáblíka Vlčkovi a ten okamžitě zamířil mezi jeho betony – 1:0.

Ve druhé třetině se hrál velice kvalitní hokej, kterému chyběly jen góly. Medvědi měli po většinu času převahu, ale s přesnou koncovkou si příliš netykali. Hned ve 22. minutě projel obranou Mostu Kupec, ale jeho dvě střely pochytal Sáblík. Ovšem největší možnost měl Ve 34. minutě autor prvního gólu Vlček. Po nádherné akci Nedorosta se ocitl sám před Sáblíkem, ovšem brankář proti jeho střele mířící pod horní tyčku vymrštil betony a puk vyrazil.

I v poslední třetině byli Medvědi lepším mužstvem a hostům dělal evidentně velké problémy jejich pohyb. Ve 46. minutě se v početní výhodě trefil Tvrzník, když doslova dotlačil puk za Sáblíkova záda - 2:0. Výhru Berouna pak potvrdil v další početní výhodě Slížek, který nechytatelnou ranou vymetl pravý horní růžek mostecké branky - 3:0. Po inkasovaném gólu neudržel nervy na uzdě brankář Sáblík a dostal trest do konce utkání. Zápas se poak v poklidu dohrál a Beroun si zaslouženě připsal tři body.

Branky: 18.Vlček (Besser, Gudas),46.Tvrzník (Šinágl, Novotný), 55.Slížek (Malinský, Tvrzník). Vyloučení: 9:13 navíc Sáblík (Most) trest do konce utkání. Využití: 2:0. Rozhodčí: Šindler, Hradil. Třetiny: 1:0, 0:0,2:0.

HC Berounští Medvědi: Altrichter– Malinský, Braniš, Kameš, Jelínek, Gudas, Martinec– Appel, Slížek, Křesťan– Tvrzník, Šinágl, Novotný– Besser, Vlček, Nedorost– Heřman, Kubalík,Kupec

SK HC Most: Sáblík (55. Volke)– Martínek, Poživil, Nosek, Staněk, Stříteský, Charousek, Kocek, Šulc– Urban, Gergel, Antoš– Zatovič, Koláček, Kudrna– Nedrda, Postl, Metlička– Nekvida, Zíma,Kašťák

Ohlas berounského trenéra:

Karel Najman (Beroun): "Dnes jsem se zápasem velmi spokojen. Nejen se třemi body, ale i s předvedenou hrou. Hráli jsme perfektně dozadu, z čehož jsme vycházeli. Ze začátku jsme byli opět trochu nervózní. Opět se budu opakovat, musí se vyhrát a není to jednoduché. Jsem rád, že jsme ten začátek ustáli a dali gól na 1:0, což nás uklidnilo a postupem času jsme byli lepším týmem. Dnes se na zápas dalo koukat, byly k vidění pěkné akce. Je to velké pozitivum a já doufám, že u toho zůstaneme. Modlíme se, aby nám to vydrželo."