„Sílu Komety my známe a před zápasem jsme si říkali, že nemá cenu se z toho zbytečně stresovat a bát se toho. V tom zápase jsme neměli, co ztratit. Bylo důležité, že se nám podařilo ubránit to oslabení tři na čtyři. V nájezdech je to už trochu loterie,“ říkal Vejvoda, který pochválil i dva nejzkušenější hráče kádru. „Brankář Martin Altrichter chytal parádně, stejně jako bek Jarda Nedvěd. Ten měl dneska „tvořivou“,“ vtipkoval berounský kouč.

To brněnskému asistentovi Viktorovi Lukešovi nebylo moc do smíchu. „Tak my jsme v Berouně chtěli vyhrát a měli jsme tady vyhrát. Jsme jeden z favoritů soutěže, a když se podíváte na tabulku, tak je to prostě dané. V první třetině jsme si nevytvořili prakticky žádnou šanci, stříleli jsme jen od modré čáry a to jsme akorát Martina Altrichtera rozchytali. Ve druhé části jsme byli lepší a otočili jsme to a to ještě Altrichter spoustu šancí pochytal. Potom, co jsme dostali vyrovnávající branku, tak jsme přestali hrát a byli horším mužstvem. My pak ty nájezdy neumíme, nemáme tam kromě Michala Černého žádného specialistu,“ hodnotil zápas Lukeš a na otázku jestli Kometa nemá přestárlé hráče, kteří na extraligu asi nemají odpověděl: „Hráče máme takové, jaké máme a když neporazíme Beroun, tak na extraligu asi nemají.“ Tím vzbudil všeobecné veselí. „Tak to nám tady říkají všichni,“ opáčil vesele koč Medvědů Vejvoda, který na otázku jestli bude Martin Altrichter chytat i ve dvou zbývajících zápasech základní části nedokázal odpovědět. „My hrajeme v Chrudimi ve středu od osmnácti hodin a když zavoláte v půl páté, tak vám to řeknu,“ pokračoval na dobrou náladu naložený trenér.

Dvěma trefami včetně rozhodující penalty se prezentoval berounský útočník Jan Eberle. „Nebyla to zásluha jen naší lajny, ale byla v tom práce celého mužstva. Ty branky mohl dát kdokoliv,“ říkal spokojený útočník, jenž si nedovolí porovnávat hokej na Kladně a v Berouně. „Já jsem toho tam zase tolik neodehrál, abych mohl něco srovnávat. Tady hraju víc a jsem tady spokojenej.“

Miloslav Růžička