Dnes se berounský celek střetne se Šumperkem, který má z avizované čtveřice mužstev na svém kontě nejmenší počet bodů. Jenže Draci ze Šumperku v poslední době předváděli velice solidní výkony a potrápili nejednoho favorita.

V posledním kole základní části Šumperk na půdě Komety Brno vedl po dvou třetinách 2:0, nakonec ale prohrál. Kometa totiž ve třetí dvacetiminutovce vstřelila čtyři branky a zápas otočila na 4:2. Medvědi mají za sebou příjemnější závěrečný zápas základní části. Na půdě Kadaně Beroun zvítězil 3:1. V první části vedli Medvědi již 2:0, domácí ale snížili na 2:1. Vedení pak v polovině zápasu jistil třetím gólem Novotný. Výborný výkon v Kadani podal opět brankář Altrichter, na kterého budou Berounští určitě spoléhat i v bojích o udržení.

Po zápasu v Kadani dostali berounští hráči dva dny volna. „Musíme se připravit zejména po psychické stránce. Chceme, aby si teď hráči odpočinuli a měli dostatek sil na rozhodující boje. Teď už v tréninku nic nedohoníme, je to všechno víceméně i o pohodě v mužstvu,“ uvedl berounský trenér Karel Najman, který je spokojen s tím, že do skupiny o udržení jde Beroun z první pozice. „Nakonec to dopadlo asi nejlépe, jak jsme si mohli přát. Z toho marastu, ve kterém jsme byli po celou sezónu, se nám povedlo až na samotném konci vyplout a do baráže jdeme z prvního místa. Bodové rozestupy jsou tam ale minimální, a tak je to pořád otevřené. Může se tam stát cokoliv,“ varoval před přílišným optimismem trenér Najman, který ale věří v záchranu v soutěži. „Samozřejmě, že věříme v udržení soutěže. To bychom to jinak nemuseli hrát. Budou to hodně náročné zápasy, ale my do nich jdeme naplno a chceme pro Beroun 1. ligu udržet,“ podotkl berounský trener.

Góly padaly zatím jen v přesilovkách

Se Šumperkem mají Medvědi letos dobrou bilanci.V prvním letošním vzájemném utkání berounští hokejisté na svém ledu zvítězili 2:0, když oba góly vstřelili v početních výhodách. Přesně se trefili Slížek a Vlček, nulu vychytal v berounském dresu Kamil Jarina. Druhé vzájemné střetnutí přineslo mnohem více vyloučených. Góly padaly opět jen v početních výhodách. Domácí Šumperk využil v první třetině dvě přesilovky a dostal se do vedení 2:0. Medvědi svého soupeře v utkání výrazně přestříleli, na gól ale čekali až do 48. minuty, kdy se v přesilovce prosadil Besser. Po tomto gólu si Beroun vypracoval doslova drtivý tlak. I přesto, že Medvědi ve třetí dvacetiminutovce přestříleli domácí jasně 16:2, vyrovnání stále nepřicházelo. Až v 59. minutě nasměroval zápas do prodloužení obránce Kameš. Zápas nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější domácí hráči.

Zápas Medvědů se Šumperkem začíná dnes v 17 hodin, vstupné je symbolické – 20 Kč.

Zopakuje Beroun spanilou jízdu z baráže v roce 2003?

Boj o holé přežití v hokejové 1. lize již berounští hokejisté jednou zažili, a to v sezoně 2002/2003. Po ničivých povodních hráli Medvědi většinu sezony domácí zápasy v Kladně. Ačkoliv to zpočátku vypadalo, že by Beroun mohl postoupit do play off, nakonec Medvědi skončili ve skupině o udržení a následně i v baráži. V ní se Beroun utkal s Olomoucí, Mostem, Benátkami a Hvězdou Brno. Klíčovým faktorem před začátkem baráže bylo pro Beroun angažování trenéra Otakara Vejvody pod jehož vedením hráči působili jako politi živou vodou.

V samotné baráži Medvědi neměli na domácím ledě konkurenci. Hvězda Brno si odvezla z Berouna vysokou porážku 0:8. Podobně dopadli i ostatní soupeři. Olomouc na půdě Medvědů prohrála 0:5, Most 0:4 a Benátky 1:5. Berounští hokejisté ale dokázali bodovat také na půdě soupeřů. V Brně Medvědi vyhráli 8:1, z Mostu si přivezli výhru 5:4 v prodloužení a z Benátek remízu 2:2. Jedinou porážku Medvědi zaznamenali na půdě Olomouce, a to v době, kdy již měli jisté udržení v první lize.