Šumperk sice již uvolnil řadu hráčů ze svého kádru a mohlo by se zdát, že bude lehkým soustem, zdání ale může klamat. Šumperští junioři, kteří dohrávají soutěž, rozhodně neprodávají kůži lacino. V minulém kole se o tom mohl přesvědčit Most, který na půdě Draků prohrál 4:5 a dostal se tak do nelichotivé situace.

Medvědi v minulém kole zdolali na své půdě Prostějov 3:2. Beroun do utkání vstoupil na výbornou. „Na zápas jsme byli zdravě nabuzeni. Dali jsme dva pěkné góly, bohužel jsme pak v oslabení inkasovali. Trošku nás to přibrzdilo,“ uvedl ke vstupu do utkání berounský trenér Karel Najman. Ve druhé třetině si pak Medvědi vypracovali řadu šancí, stejně jako v Prostějově je ale vychytal brankář Štůrala. „Ve druhé třetině jsme měli dát gól v přesilovce pět na tři, která trvala víc jak dvě minuty. Nepovedlo se nám ji zužitkovat a rozhodilo nás to. Ne, že bychom ji zahráli špatně, ale všechny naše střely šly do výborně chytajícího Štůraly,“ podotkl trenér Najman, který byl po utkání spokojen. „Jsem velmi spokojený a doufám, že zápas se Šumperkem zvládneme a pojistíme si tak účast v 1. lize,“ dodal berounský trenér.

Ve skupině o udržení se Berounští Medvědi utkali se Šumperekm zatím dvakrát. V prvním případě Medvědi vyhráli až po samostatných nájezdech, když Šumperk vyrovnal na 2:2 tři vteřiny před závěrečnou sirénou. Zápas v Šumperku pak opanovali Medvědi, kteří si zde připsali nejvyšší vítězství letošní sezony. Beroun vyhrál na půdě odevzdaných Draků 6:0, nulu vychytal Antonín Štelmach, který skvěle zaskočil za nemocného Altrichtera.

Berounští hokejisté zatím procházejí skupinou o udržení jak nůž máslem a na svém kontě mají jen jedno výrazné škobrtnutí (prohra v Prostějově). V první polovině play out Medvědi vyhráli pět utkání ze šesti a připsali si čtrnáct bodů. Pokud na sérii vítězství naváží i v sobotu, budou mít Středočeši záchranu velice blízko.

Zápas začíná na zimním stadionu v Berouně v sobotu v 17 hodin, vstupné je 20 Kč.