Soutěž doznala po roce opět změnu herního systému. Letos se bude hrát v jedné skupině nejprve systémem každý s každým (doma, venku) a poté přijde na řadu sudá–lichá. Základní část první ligy tak bude mít 46 kol. Poté budou hrát poslední čtyři celky o udržení, ostatní si zahrají play off.

V Berouně došlo během léta k řadě změn. Předně se z Koreje vrátil trenér Otakar Vejvoda. Řadu změn hlásí také berounský kádr, ve kterém bude opět velká řada mladých hráčů. Další novinkou je výrazné zmenšení berounského kluziště. Za zmínku také stojí, že Medvědi do letošní sezony vyjedou v nových dresech, které nebudou v červenobílém provedení, jako několik posledních sezon, ale nově budou berounské dresy bílo – modré. Všichni v berounském klubu věří, že loňská nevydařená sezona se nebude opakovat. Letos by Medvědi chtěli po tříleté odmlce nakouknout do play off.

Hned v úvodním kole čeká Medvědy jeden z hlavních favoritů 1. ligy KLH Chomutov. Severočeši přes léto výrazně posílili a netají se cílem postoupit do extraligy. Z největších chomutovských posil jmenujme finského brankáře Jana Lundella (IFK Helsinky), finského obránce Marko Toivonena (Ässät Pori), extraligou ostříleného Zdeňka Skořepu (Třinec), nebo velezkušeného Miroslava Hlinku (Sparta Praha). V přípravě Chomutov střídal lepší výsledky s horšími, porazil například Spartu Praha a remizoval se Slavií Praha. Za zmínku také stojí fakt, že Chomutov se v přípravě utkal s jediným celkem z 1. ligy, a to s Ústím nad Labem, které porazil 4:0.

Hosté budou ve středečním utkání jasným favoritem, domácí ale rozhodně nepůjdou do zápasu s poraženeckou náladou. „Určitě to nebude jednoduchý zápas. Chomutov je favorit ligy. Uvidíme, co předvede. Zkusíme využít naše malé kluziště a bojovat, co to půjde. Určitě do zápasu nepůjdeme s tím, že prohrajeme,“ uvedl trenér Otakar Vejvoda. Utkání začíná v 18 hodin.