Hráči si šli v úvodní den zahrát fotbal na hřiště Cembritu a na další dva dny je čekají testy na FTVS v Praze. Pak už by se mělo trénovat podle zavedeného scénáře. „Dvoufázově začneme trénovat asi ve druhém nebo třetím týdnu. Využijeme všech dostupných sportovišť v okolí a samozřejmě i trasy na kola, kterých ale letos nebude tolik. To spíš budeme využívat spinning,“ řekl hráčům v první den kouč Otakar Vejvoda.

Kádr mužstva samozřejmě zdaleka není úplný a definitivní. Čeká se ještě spousta změn. Staronovou tváří je v mužstvu obránce Filip Vaněček, který se vrátil z Kadaně, nadějně vypadá setrvání Ladislava Slížka a okolo obránce Jelínka se motá slovenský Kežmarok.

Do týmu budou mít šanci se probojovat i nadějní berounští junioři Vejvoda, Pánek, Kobilka a Fišer. Někteří z nich mají za sebou úspěšnou sezónu v extralize juniorů. Novou tváří je také kladenský útočník Hlusička, který si v právě skončené juniorské nejvyšší soutěži připsal 85 bodů za 34 branek a 51 asistencí. S mužstvem trénuje i obránce Hlavatý, který poslední sezónu strávil v Kadani a Prostějově.

Beroun zná soupeře do přípravy

Se začátkem letní přípravy je znám i předběžný rozpis přípravných zápasů Berounských Medvědů. Jedná se vesměs o známé prvoligové soupeře jako Kadaň, Halvíčkův Brod, Most a Jihlava. Přípravu Beroun zahájí tradičním duelem s extraligovou Plzní, zpestřením by měl být domácí zápas se švýcarským týmem Neuchatel Sports, za který nastupují čeští hokejisté Vostřák s Dlouhým. Dva zápasy Beroun sehraje s nováčkem první ligy z Benátek nad Jizerou. „Bohužel se nám nepodařilo dohodnout tradiční zápas s Kladnem. Má plný program hlavně kvůli letošnímu Tipsport Cupu, ve kterém bude odehráno více zápasů,“ řekl vedoucí mužstva Miloslav Růžička.

Program přípravných zápasů na sezónu 2008/2009:

Čt 31.7. Lasselsberger Plzeň – HC Berounští Medvědi
Út 5.8. HC Benátky n. Jizerou – HC Berounští Medvědi
Čt 7.8. SK Kadaň – HC Berounští Medvědi
Út 12.8. HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Berounští Medvědi
Čt 14.8. HC Dukla Jihlava – HC Berounští Medvědi
Út 19.8. HC Berounští Medvědi – HC Baník Most
Pá 22.8. HC Berounští Medvědi – Neuchatel Sports (Švýc.2.liga)
Út 26.8. HC Berounští Medvědi – HC Rebel Havlíčkův Brod
Čt 28.8. HC Berounští Medvědi – SK Kadaň
Pá 29.8. HC Berounští Medvědi – HC Benátky n. Jizerou
Út 2.9. HC Berounští Medvědi – HC Dukla Jihlava
Čt 4.9. HC Baník Most – HC Berounští Medvědi

Miloslav Růžička, Viktor Burkert