Beroun – Prostějov 4:1

Hokej, 1. liga

Medvědy v počátečním rozletu zastavilo hned v první minutě už poněkolikáté v letošní sezóně vypadlé plexisklo, což je v této soutěži naprosto neuvěřitelné a nepřípustné. Jenže domácí pak nastartovali skvělou, letos zatím nejlepší první třetinu. Ve 2. minutě nenápadnou Tvrzníkovu střelu švihem pustil nesoustředěný Biegl za svoje záda – 1:0. V 6. minutě pak hráli domácí přesilovku a Jankových z místa obránce poslal Bieglovi další vizitku v podobě dělovky pod horní tyčku – 2:0.

V 8. minutě skončilo Bieglovo účinkování na berounském ledě. Z branky ho vyhnal parádním blafákem Rudovský, který využil ideálního pasu od Jelínka k sólovému nájezdu – 3:0. Do branky Hanáků se postavil Štůrala, který hned měl několik zásahů a znemožnil Medvědům další nárůst skóre.
Ve druhé třetině se brankostroj Medvědů nadlouho zasekl. Naopak hosté mohli snížit, ale Kotásek z výhodné pozice nepřekonal výborného Jarinu.
V polovině zápasu roztočli Medvědi před prostějovskou brankou dokonalý kolotoč, ale bez gólového efektu. Až ve 32. minutě v přesilovce vypálil obránce Kameš, jeho střelu Štůrala vyrazil a v zápětí i dorážku Šinágla, ovšem na další dorážku Novotného už nestačil – 4:0.

Beroun pak měl k dobru 65 vteřin trvající dvojnásobnou přesilovku, kterou ale nevyužil i přes trvající tlak. A z rychlého brejku pak potrestal Piecha nedůslednost v obraně domácích, když objel branku a zasunul puk za bezmocného Jarinu – 4:1. V závěrečné dvacetiminutovce Medvědi hlídali svoje třígólové vedení, o které nechtěli přijít jako v některých předešlých zápasech na cizích kluzištích. Přesto hosté jen tak neprodali svoji kůži lacino a snažili se o zkorigování nepříznivého stavu. Ve 49. minutě zastoupil vyjetého Jarinu na brankové čáře Polák po střele Vrby.

Zvýšit pak naopak mohl Slížek, ale nedotáhl svůj blafák v 55. minutě do úspěšného konce. Ještě v poslední minutě se Nedorost vyhnul obráncům hostů, ale jeho nájezd a následnou střelu vyrazil Štůrala lapačkou nad branku.

Branky: 2. Tvrzník, 6. Jankových, 8. Rudovský, 32. Novotný – 39. Pecha. Rozhodčí: Jílek – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. Diváků: 870. Třetiny: 3:0, 1:1, 0:0.

Beroun: Jarina – Gudas, Braniš, Kameš, Jelínek, Lukačovič, Martinec – Jankových, Slížek, Nedorost – Tvrzník, Šinágl, Novotný – Kupec, Křesťan, Straka – Rudovský, Heřman, Polák. Trenér Najman.