V infarktovém zápase byli hosté ze Šumperka lepším mužstvem, ale vytěžili z něho až v samotném závěru pouze jediný bod. Přitom šli do vedení po využité přesilovce, v níž se trefil přesně Kubica. Medvědi pak otočili skóre nejprve po ráně Křestana a v polovině zápasu, v době tlaku hostů, se trefil v početní výhodě Tvrzník. Když už se zdálo, že Beroun získá všechny tři body, vyhodil nešťastně v poslední minutě puk mimo plexisklo Lukačovič. Hosté sáhli v přesilovce ke hře bez brankáře a v čase 59:57 se výstavně trefil do levého horního růžku Bařica a zajistil tak Šumperku bod. Ani v prodloužení rozhodnutí nepadlo a tak rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich uspěli pouze berounští střelci Tvrzník s Křesťanem, zatímco Oliveriuse a Antonoviče vychytal skvělý Altrichter.

Beroun - Šumperk 3:2sn

Hokej, 1. liga - play out

Hosté začali u Berounky bez bázně a byli po většinu první třetiny aktivnějším a nebezpečnějším mužstvem. Ale do vedení mohli jít paradoxně Medvědi a to dokonce při vlastním oslabení. Slížek vyzval ke skórování Appela, ale tomu sebral z hokejky jistý gól bravurním zákrokem brankář Jakub Lev. Ještě v pokračující přesilovce ovšem už šli Draci do vedení. Nahozený puk od Oliveriuse se odrazil k volnému Kubicovi, a ten nezaváhal – 0:1.

Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Po dvou minutách Appel našel volného Křesťana a jeho prudká rána z voleje propadla s notnou dávkou štěstí Lvovi za jeho záda – 1:1. Dvě minuty před první přestávkou pak hosté dokonale vyšachovali jednoduchou akcí na jeden dotek berounskou obranu, ale Antonovič mířil v jasné šanci nad Altrichterovu branku.

I v úvodních minutách druhého dějství byli hosté lepším mužstvem. Několikrát uzamkli Medvědy v jejich obranném pásmu, ale gólmana Altrichtera příliš neohrozili. Medvědům vydatně pomohla 29. minuta, ve které byl vyloučen Meluzín. Na úplném konci přesilovky nahrál zpoza branky Novotný Tvrzníkovi, a ten dostal puk za záda brankáře Lva – 2:1.

Zajímavé věci se pak děly až na konci třetiny. Nejprve neproměnil ve vyrovnávající gól svoje krásné sólo šumperský Bařica a vzápětí berounský bek Gudas dělovkou napáli tyčku. Na samotném konci druhé třetiny pak ve vlastním oslabení Meluzínovi překazil radost skvělým zákrokem brankář Altrichter.

Začátek poslední třetiny vyšel Medvědům, ale po krásném pasu Martince neuspěl v sólovém nájezdu Šinágl. Pak už se hrálo jen podle šumperských not. Osm minut před koncem po nahozeném puku Galvase zachránila Medvědy tyčka. V hektickém závěru urvali šumperští bod. Při hře šesti proti čtyřem vyrovnal na 2:2 tři vteřiny před koncem Bařica.

Branky: 10.Křesťan (Appel), 31.Tvrzník (Novotný), rozh. nájezd. Tvrzník– 8.Kubica (Oliverius), 60.Bařica (Meluzín). Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. Rozhodčí: Jebavý, Kubeš– Polonyi, Kreuzer. Diváků: 1100.Třetiny: 1:1, 0:1, 1:1–0:0.

HC Berounští Medvědi: Altrichter– Malínský, Braniš, Kameš, Jelínek, Martinec, Lukačovič, Gudas– Appel, Slížek, Křesťan– Tvrzník, Šinágl, Novotný– Besser, Vlček Nedorost– Kupec, Pavel,Heřman

Hokej Šumperk 2003: Lev– Galvas, Osina, Hrčka, Ondráček, Fojtík, Formánek, Špelda– Kubica, Oliverius, Komínek– Antonovič, Meluzín, Bařica– Stejskal, Kovář, Rákos– Grill, Taragel

Ohlasy trenérů

Jiří Otoupalík (Šumperk): My jsme sice vyrovnali tři vteřiny před koncem základní hrací doby, ale myslím si, že jsme si zasloužili tři body. Vpodstatě jsme byli celý zápas lepším týmem než domácí Medvědi. Je to stará obehraná písnička, která nás trápí od Nového roku. Nejsme schopní proměňovat šance a dát vzápase víc jak dvě branky. Na to se nedá vyhrávat a proto jsme zde nezískali víc jak jeden bod.

Karel Najman (Beroun): Zápas se hodnotí špatně, Šumperk odehrál dobrý zápas. Tým se během sezony o hodně změnil a mají vkádru řadu kvalitních hráčů. Hráli velmi disciplinovaně, oproti nám, kdy místy nehrajeme to, co si řekneme a zbytečně faulujeme. Hráči nehrají vprostorách, kde by měli a vznikají ztoho zmatky, dostaneme se pod tlak, faulujeme nebo se puk dostane ze hřiště. Zápas to byl vyrovnaný. Nemůžeme čekat, že vbaráži budeme někoho válcovat a dávat jeden gól za druhým. Soupeři hrají perfektně a se zabezpečené obrany. Dnes jsme se přesvědčili o tom, že to tak jednoduché nebude. Dvanáct zápasů bude velká šichta, dva body jsou dobré, ale zároveň doufám, že jsme si tu smůlu vprvním zápase vybrali. Jdeme dál, ve středu nás čeká Most a věřím ve vítězství.

Miloslav Růžička, David Havlík