Hosté s deseti juniory v sestavě kladli Medvědům odpor pouze v přesilových hrách. Jinak byl zápas jednoznačně v režii Berouna, jehož hráči měli místy až drtivý tlak, ale z obrovského množství šancí využili jen tři. Skóre zápasu otevřel zkraje druhé třetiny důrazný Slížek a druhý úspěch připojil od modré čáry přesně střílející Novotný. Parádní okamžik přišel tři minuty před druhou přestávkou, když po sólu přes celé kluziště dělovkou a zároveň svým premiérovým gólem mezi seniory zvýšil mladíček Gudas na 3:0. Ve třetí části proměnili Medvědi zápas už ve svoji exhibici, ale zvýšit se jim nepodařilo i když celkově pětkrát nastřelili tyčku.

Beroun - Šumperk 3:0

Hokej, 1. liga play out

Začátek zápasu byl zcela ve znamení převahy Medvědů, ale bez výsledného efektu. Hned na začátku 3. minuty nadvakrát nepřekonal Peksu v brance Šumperka Besser a o čtyři minuty později tentýž hráč napálil puk po Vlčkově nahrávce do tyčky. Mladíci ze Šumperka se postupně dostávali do hry, ale do tlaku se dostali pouze ve dvou přesilovkách. Hra však postupně během první třetiny upadala i díky nepřesným kombinacím obou mužstev.

Ve druhé třetině se konečně projevila větší zkušenost a hokejovost domácích. Hned po 19 vteřinách platila na śumperskou obranu důrazná práce Ladislava Slížka, který nadvakrát překonal Peksu – 1:0.
O tři minuty později vypálil od modré čáry Jiří Novotný a puk prošel šumperskému gólmanovi do sítě – 2:0. Tři minuty před koncem druhé třetiny přišla velká chvíle sedmnáctiletého beka Gudase, který nechytatelnou dělovkou vsítil svůj první gól v dresu Medvědů – 3:0.
Ale i hosté měli velice dobré šannce. Zejména Antonovič a Komínek, kteří shodně ujeli při vlastním oslabení. V obou případech zachránil Středočechy skvělý Altrichter.

V závěrečné části měli Medvědi trvalou převahu a často se nadlouho usadili v obranném pásmu hostů, kteří vůbec nestíhali chytat jejich rychlou kombinaci. Jenže na skóre se i přes velké množství šancí Berouna už nic nezměnilo.

Branky: 21. Slížek, 24. Novotný (Šinágl, Vlček), 37. Gudas. Vyloučení: 5:10. Bez využití. Rozhodčí: Wütherle, Jebavý – Kabourek, Lhotský. Diváci: 500. Třetiny: 0:0, 3:0, 0:0.

HC Berounští Medvědi: Altrichter – Malínský, Braniš, Novotný, Jelínek, Gudas, Lukačovič – Appel, Slížek, Nedorost – Tvrzník, Šinágl, Vlček – Besser, Křesťan, Kupec – Heřman

Hokej Šumperk 2003: Peksa – Osina, Formánek, Špelda, Havlík, Patsch, Novotný – Antonovič, Taragel, Kubica – Peška, Komínek, Malý – Pekr, Šula, Fischer.

Ohlasy trenérů:

Karel Najman (HC Berounští Medvědi): Jsem rád, že jsme zvládli tento zápas a získali pro nás nesmírně důležité tři body. Nebylo to ale ze začátku vůbec lehké. Zejména první třetina nebyla podle našich představ. Pak se ale projevila naše větší zkušenost a vyhráli jsme naprosto zaslouženě.

Jiří Güttler (HC Šumperk 2003): My jsme opět přijeli se silně omlazeným mužstvem, měli jsme deset juniorů v sestavě. Přesto si myslím, že jsme odehráli dobrý zápas a kluci nezklamali. Beroun má zkušené mužstvo a v téhle baráži jsou nejlepší. Těžko jsme jim mohli konkurovat po celý zápas. Ale jak říkám, nejsem z výkonu zklamaný.

Miloslav Růžička