Třebíč – Beroun 3:1

Lední hokej, 1. liga

Obě mužstva vstoupila do utkání opatrně a diváci se tak dočkali gólu až v první minutě druhé třetiny, kdy se Beroun dostal do vedení. Domácí se snažili vyrovnat, ale štěstí se na ně usmálo až v třiačtyřicáté minutě, kdy průběžný stav srovnal na 1:1 Lubor Dibelka. Hned dvě minuty poté se domácí radovali znovu, puk za záda gólmana hostů protlačil Vilém Burian. Konečnou podobu udělil výsledku ve dvaapadesáté minutě svým druhým gólem Dibelka. Hostům nepomohla ani závěrečná power-play a domácí tak zvítězili 3:1.

Úvodní minuty, zápasu byly pro oko hokejového diváka nezajímavé. Konec tomu mohla udělat 8 minuta, kdy se domácím naskytla početní výhoda čtyři na tři. Horácká Slavia začala okamžitě vysílat střelecké pokusy na hostujícího gólmana, leč marně. Novák za svá záda nepustil jedinou střelu. Domácí tedy početní výhodu nevyužili. Ve 13. minutě se ke slovu dostala také první berounská pětka, která pořádně motala hlavy domácím hráčům. Vrcholem hostujícího útočného snažení bylo uvolnění Novotného, který se ocitl osamocený před Nedvídkem, který musel proti jeho pokusu vytáhnout jeden ze svých lepších zásahů. Na konci 17. minuty se dokázal probít do útočného pásma Nahodil. Střela, kterou ze své hokejky vyslal byla zablokována hostujícím obráncem. V 19. minutě zase vyprášil betony hostujícímu brankáři Milan Přibyl. A úvodní třetinu uzavřela v poslední minutě berounská dvojice Slížek, Polák, která najížděla do přečíslení dva na jednoho, které opět s přehledem likvidoval Nedvídek.

Také do druhé třetiny nastoupila Horácká Slavia se špatně předvedenou hrou. Toho dokázal již v čase 20:41 využít Ladislav Slížek, který svou tvrdou a dobře umístěnou střelou nedal Nedvídkovi žádnou šanci. Ve 24. minutě mohl Beroun díky přesilovce navýšit skóre. Menší trest za držení si jel odpykat Nahodil. V oslabení dokázal ujet domácí Matušík, který nabídl kotouč mezi kruhy Oliveriusovi. Hostující Novák opět na svém místě. Ve 27. minutě při hře čtyři na čtyři se uvolnil přes obránce Martin Čech, jeho pokus opět chytil do své rukavice hostující Novák. Ve 34. minutě se do gólové šance dostal hostující Křesťan, který měl na svůj střelecký pokus hodně času, přesto se jeho střela mezi tři tyče domácí klece nevešla. Hosté vynikajícím výkonu vyhráli prostřední třetinu 0:1.

Ve 43. minutě nastal převrat v zápase, když se po vybojovaném kotouči domácího kapitána trefil Lubor Dibelka. Horácká Slavia náhle zapnula své motory naplno a z hokeje odpovídajícímu nižším soutěžím bylo ze strany domácích vidět konečně trochu bojovnosti a nasazení, která domácím doposud chyběla. Svědčí o tom i 45. minuta. Nahození Jakuba Matušíka usměrnil do branky Vilém Burian. Třebíčský zimní stadion byl na nohou. Hráči Horácké Slavie byli za zlepšení do třetice odměněni.

V 52. minutě definitivně dorazil Berounské Medvědy druhou brankou v zápase Lubor Dibelka, který dostal přesnou přihrávku od Nahodila a u levé tyčky bez problému skóroval. Ovšem Třebíč ještě neměla vyhráno, což připomnělo domácím několika ostrými střelami duo hostujících útočníků. Třebíčskou klec však hájil skvěle chytající Nedvídek. V 58. minutě naštěstí pro hosty nezpracoval v dobré pozici Oliverius. V posledních vteřinách hráli hosté bez brankáře, ale snížit se jim už nepodařilo. Třebíč tak po stoprocentním zlepšení ve třetí třetině zvítězila 3:1.
Medvědi tak přišli o další body, když se jim nevydařila závěrečná třetina.