Havířov – Beroun 2:1

Hokej, 1. liga

Medvědi odvedli na severu Moravy skvělou práci, tedy až na tu koncovku. To co hráči Berouna nedali, by leckterému mužstvu stačilo na dva nebo i tři zápasy.“Od začátku se zápas odvíjel podle našich not. Byli jsme jasně lepší, měli místy drtivou převahu, ale gól se nám nepodařilo vstřelit,“ krčil rameny berounský kouč Karel Najman, jenž vedl Medvědy opět z lavičky sám.

Po počátečním obléhání havířovské branky zničehonic udeřili domácí Panteři, když si na nahrávku Sochorka najel volný obránce Novák a švihem nad Kamešovu lapačku poslal svůj celek do vedení. Beroun opět zapnul na plné obrátky, ale výsledkem byla pouze tyčka nastřelená Šináglem. Další obrovské šance Křesťana, Slížka nebo Braniše zůstaly nevyužity. Medvědi vyhráli první třetinu na střely na branku 16:6 a celý zápas pak 42:20!

Druhá třetina začala ojedinělým jevem, a to tlakem domácích. Ten však trval jen 57 vteřin. To totiž dali Panteři druhý gól a otěže zápasu zase převzali Medvědi. Beroun se konečně dočkal ve 24. minutě. To vypálil v přesilovce Šinágl a Jiří Novotný šikovnou tečí pokořil svého jmenovce Marka v brance Havířova.

Další průběh zápasu měl podobný scénář jako předešlé minuty. Tlak Berouna nepřinesl kýžený efekt.“Koncovka nebyla špatná, ale doslova tragická,“ poznamenal Karel Najman.

Branky a nahrávky: 4. Novák (Sochorek), 21. Mikšan (Sochorek, Škoda) - 25. Novotný (Šinágl. Jelínek). Rozhodčí: Vampola. Vyloučení: 8:5, navíc Slížek (BE) 10 min. OT. Využití: 0:1. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:0. Střely na branku: 20:42. Diváků: 755.

Havířov: Novotný - Staněk, Klimeš, Novák, Huhto, Varga, Lašek - Daneček, Škoda, Zdráhal, Mikšan, Sochorek, Giesel, Velecký, Rozum, Hulva

Beroun: Kameš - Gudas, Braniš, Kameš, Jelínek, Lukačovič, Výborný – Jankových, Slížek, Nedorost, Tvrzník, Šinágl, Novotný, Besser, Křesťan, Straka, Kupec, Heřman, Rudovský.