Most - Beroun 3:1

Hokej, 1. liga play out

V úvodu utkání měli sice domácí hráči územní převahu, ale nedostali se do žádné šance. Naopak Medvědi několikrát nebezpečně zahrozili, výborně chytajícího Sáblíka a překonat nedokázali. Asi největší šanci spálil v 15. minutě Frolík. Tentýž hráč ale nakonec Medvědům zajistil v první třetině vedení. V posledních vteřinách první dvacetiminutovky Šinágl poslal Frolíka do sóla a kladenský útočník ve službách Medvědů současně se sirénou prostřelil Sáblíka - 0:1.

Ve druhé části byli Berounští viditelně aktivnější. Skóre se podruhé změnilo ve 28. minutě. To hráli Medvědi dlouhou dvojnásobnou přesilovku, kterou zužitkoval Slížek, když doklepl do branky Malinského střelu - 0:2. Domácí se díky hodně zodpovědné hře Medvědů dostávali jen do minima šancí, ale v 37. minutě mohli snížit. To se po chybě berounského obránce ocitl Urban zcela sám před Štelmachem. Berounský brankář ale jeho střelu zlikvidoval parádním semaforem. O minutu a půl později udeřilo na druhé straně. Střelu Tvrzníka vyrazil Sáblík jen k Besserovi, který pohodlně skóroval do prázdné branky - 0:3.

Ve třetí části se Most snažil s utkáním ještě něco udělat a hned po 80 vteřinách se mu povedlo snížit na 1:3, když měl Štelmach zakrytý výhled a střela Noska od modré čáry prošla chumlem hráčů - 1:3. Domácí viditelně ožili a berounský gólman musel likvidovat několik šancí. Poradil si s naprostou jistotou. Kritickou situaci Medvědi přežili ve 47. minutě, kdy domácí hráli 45 vteřin dvojnásobnou přesilovku. Štelmach ale zlikvidoval střelu po velkém závaru, tak i pokus Antoše. To ale bylo od domácích víceméně vše. V poslední desetiminutovce Medvědi s přehledem kontrolovali puk a Mostu nedovolili ani hru bez brankáře. Nakonec si tedy Beroun odvezl z Mostu velice cenné tři body.

Branky: 42. Nosek (Koláček) – 20. Frolík (Šinágl), 28. Slížek (Malinský, Frolík), 39. Besser (Tvrzník). Rozhodčí: Jeřábek, Pešina – Kis, Padevět. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. Diváků: 250. Třetiny: 0:1, 0:2, 1:0.

HC Most: Sáblík – Martínek, Charousek, Staněk, Nosek, Kocek, Kubát – Antoš, Nedrda, Míka – Zaťovič, Koláček, Kudrna – Urban, Postl, Zíma. Trenér: Kamil Kašťák.

HC Beroun: Štelmach – Malínský, Braniš, Novotný, Jelínek, Gudas, Lukačovič – Appel, Slížek, Frolík – Tvrzník, Šinágl, Vlček – Besser, Křesťan, Kupec.

Ohlasy po utkání:

Kamil Kašťák (Most): Věděli jsme, že Beroun bude těžký soupeř, což se potvrdilo, dobře bruslili a my jsme byli první dvě třetiny trošku zaskočení, první gól jsme dostali do šatny, druhý při hře 3 na 5. V poslední třetině jsme se zvedli, kluci zabojovali, podařilo se snížit, ale víc jsme už bohužel nedokázali. Je to škoda, že jsme prohráli, ale soupeř byl dnes opravdu kvalitní, nedá se to srovnat třeba se Šumperkem nebo Prostějovem.

Karel Najman (Beroun): Myslím, že jsme si dnes vítězství zasloužili, protože jsme byli o něco lepší než domácí. Kluci zaslouží pochvalu za velmi disciplinovaný výkon. Hráli jsme to, co jsme chtěli tzn. dobře odzadu, abychom nepouštěli domácí do šancí, to se podařilo a přišly i nějaké branky z naší strany. Dnes jsem opravdu spokojený.