Ostrava – Beroun 3:2p

Hokej, 1. liga

V první třetině měli mírně navrch domácí, kteří ale Kameše v berounské brance nepřekonali. I Medvědi se několikrát dostali do zakončení, ani oni ale úspěšní nebyli. Do druhé dvacetiminutovky vlétli Medvědi jako uragán a hned po dvanácti vteřinách se dostali do vedení po střele Slížka. I v následných minutách byli hosté lepší, ale z dalších šancí domácího brankáře Čecha nepřekonali. Ve 31. minutě ale hosté své vedení navýšili, když se po pěkné přihrávce Jelínka trefil v přesilovce do prázdné branky Besser – 0:2. A po chvilce to mohlo být 0:3, Nedorost ale neuspěl. I ve zbytku druhé části se hrálo podle berounských not, další slibné šance ale třetí gól nepřinesly.

Třetí třetina se hostům, stejně jako v Olomouci, Prostějově a v Třebíči, vůbec nepovedla. Hned ve 41. minutě se nechali postupně vyloučit Vlček a Jankových a Pavelek po chvíli využil dvojnásobnou početní výhodu – 1:2. I v následných minutách putoval za katr jeden berounský hráč za druhým, tentokrát ale hosté dlouhé oslabení ve třech přežili. Ve 49. minutě se domácí dočkali vyrovnání. Nedošlo k němu ovšem v přesilovce, ale v oslabení, kdy ujeli Červenka s Pavelkem do přečíslení dva na jednoho a prvně jmenovaný překonal Kameše – 2:2. Hosté mohli velice brzy odpovědět. V 51. minutě je totiž čekala 95 vteřin dlouhá přesilovka pět na tři. Při ní mohli jít Medvědi do vedení, jenže to by museli Tvrzník, Slížek a poté i Straka trefit prázdnou branku. Když se poté ve vyložené šanci v závěru utkání neprosadil ani Besser, následovalo prodloužení. V něm byl vyloučen berounský Jelínek a Červenka zajistil domácím druhý bod.

Branky: 49. a 65. Červenka, 42. Pavelek - 21. Slížek, 31. Besser. Rozhodčí: Šír. Vyloučení: 8:12, navíc Straka 10 min., Vlček 10 min. a do konce utkání, Šinágl do konce utkání (všichni BE). Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 422. Třetiny: 0:0, 0:2, 2:0 – 1:0.

Beroun: Kameš J. - Braniš, Novotný, Kameš V., Jelínek, Wagenhoffer, Gudas - Jankových, Slížek, Vlček, Nedorost, Šinágl, Besser, Tvrzník, Křesťan, Straka, Kupec, Heřman, Pavel.