Beroun – Vrchlabí 1:3

Medvědi začali zápas náporem, ale bez vyložené šance, z které by mohli ohrozit gólmana Šindeláře. To hosté z podkrkonoší si vedli lépe a v polovině druhé minuty musel Altrichter vytěsnit vyloženou šanci Látala mimo branku. Na konci osmé minuty se už skóre měnilo. Nahozený puk obránce Matějíčka trefil před brankou stojícího Andrese a od něho se odrazil obloučkem za bezmocného Altrichtera – 0:1. Berounu scházela lepší a zejména přesnější kombinace, útočné výpady končily většinou v rohu kluziště a k ohrožení Šindeláře se útočníci Medvědů v první části prakticky nedostali.

Hned zkraje druhé části měli gól na hokejce hosté, ale v nájezdu dvou na jednoho vytáhl Altrichter skvělý zákrok proti Beckovi, kterému ideálně nahrál Pajič. Medvědi se ke slovu dostali až ve 28. minutě, když na oblouček Šmacha si za obranu Vrchlabí zajel Eberle, ale Šindelář byl znovu bezchybný. Ještě v téže minutě zachránil Medvědy od pohromy opět vynikající Altrichter, který zázračně vychytal bekhendovou střelu Gengela. V polovině zápasu se Beroun konečně dočkal. To obránce Vaněček vypálil od modré, Šindelář jen vyrazil puk k Vlčkovi, a ten ho okamžitě zasunul k tyčce – 1:1. O čtyři minuty později napálil výborně hrající Gudas tečovanou ránou horní tyčku, ale klíčové okamžiky se odehrály minutu před druhou přestávkou. V přečíslení dvou na jednoho berounský Kupec netrefil branku a málem udělal díru v zadním mantinelu a z následného brejku ukázali hosté jak se má taková situace řešit. Pajič nahrál Horčičkovi, který z voleje trefil v čase 38.48 přesně - 1:2.

Marná snaha Medvědů nepřinesla druhé vyrovnání, a tak přišel pro ně zákonitě trest. Pět minut před závěrečnou sirénou vyhrál napravo od Altrichtera buly Rusnák pro Chatrnúcha a na jeho dělovku neměl berounský gólman nárok – 1:3.

Branky: 32. Vlček - 8. Andres, 39. Horčička, 55. Chatrnúch. Rozhodčí: Přikryl – Brabenec, Chocholouš. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváků: 700. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1.

Beroun: Altrichter – Gudas, Šmach, Malý, Mazanec, Nedvěd, Vaněček – Tvrzník, Šinágl, Pavel – Eberle, Slížek, Novotný – Kupec, Křesťan, Vlček – Besser, Kica, Sýkora. Trenéři Vejvoda a Setíkovský.

Vrchlabí: Šindelář – Koma, Bendík, Chatrnúch, Chaloupka, Galvas, Vála, Matějíček, Wagenhoffer – Horčička, Pajič, Beck – Fiedler, Krupka, Rusnák – Konečný, Kříž, Látal – Gengel, Mikšovský, Andres. Trenér Jeřábek.

Miloslav Růžička