„Myslím, že jsme viděli od prvního střídání kvalitní hokej s velkým nasazením a také proti nám stálo další kvalitní mužstvo,“ řekl po zápase kouč Medvědů Otakar Vejvoda, který s povděkem kvitovat fakt, že se jeho svěřenci dokázali zejména psychicky dostat z nešťastného konce zápasu v Ústí, kde inkasovali rozhodující gól pouhou vteřinu před koncem zápasu.“ Jsem rád, že jsme se rychle otřepali z toho nešťastného konce zápasu v Ústí, hodili jsme to za hlavu a podařilo se nám hned doma vyhrát. Myslím, že jsme tímto zápasem ale naši střeleckou formu ještě neprolomili. Tady v té soutěži padá vůbec málo gólů a je to jiný hokej než v extralize,“ dodal Vejvoda.

Olomocký lodivod Petr Fiala byl z výsledku pochopitelně zklamán, ale zápas hodnotil rozumně.“ Tak hokej se hraje na góly a my jsme jich dali méně. Měli jsme i díky domácím, kteří dělali v obraně chyby, velké šance. Domácí brankář chytal velice jistě a tam v těch chvílích se to rozhodlo. Beroun nám pak utekl na dvougólový rozdíl a my jsme se pak už k ničemu nedostali. My jsme sem nejeli v roli vyloženého favorita, protože v téhle soutěži není nikdo outsider nebo favorit a porazit může kdokoliv každého a dneska se to také potvrdilo. Dostali jsme dva góly v oslabení a naopak ty naše přesilovky jsme nehráli až zase tak dobře. Proto jsme dneska prohráli,“ řekl Petr Fiala.

Obránce Medvědů, zkušený Jihočech Filip Vaněček se ještě vrátil k nešťastnému zápasu v Ústí, ale zároveň připomněl, že Medvědi na tyto chvíle již zapomněli. “My jsme byli ze zápasu v Ústí dost špatní, ale ta soutěž je dlouhá a my z toho nemůžeme dělat nějaké závěry. Takové góly prostě padají, ale nikdo nikomu nic nevyčítal, jsme tam jedna parta a jedeme dál. Druhý den bylo volno, v neděli jsme přišli na trénink a rychle jsme se z toho snažili dostat. Nemůžeme se zkrátka ohlížet na jeden nešťastný gól. To se stane, je to jenom sport. Jsme hrozně rádi, že jsme dneska vyhráli a snad se nám to podařilo zlomit,“ podotkl Vaněček, který byl, ostatně jako všichni na berounském zimním stadiónu, rád, že Medvědi za nepříznivého stavu nekapitulovali. „Myslím, že to bylo vidět i dneska, kdy jsme prohrávali, ale nepoložilo nás to a dokázali jsme to otočit a nakonec i vyhrát,“ pochvaloval si jeden z nejzkušenějších hráčů Medvědů.

Miloslav Růžička