Berounští Medvědi tentokrát hostili předposlední Prostějov skupiny východ, který zdolali 4:1. Medvědi nastupovali na utkání nažhaveni, jenže v první minutě už poněkolkáté na berounském zimním stadionu vypadlo za brankou plexisklo a vypadalo to, že tahle nepříjemná událost Medvědy zbrzdí v rozletu za třemi důležitými body. „Už je to docela absurdní, je to tady vlastně na denním pořádku,“ lamentoval kapitán Berouna Radek Křesťan. Jenže Středočeši se nenechali rozhodit a během následujících osmi minut drtivou hrou rozhodli zápas. V nich totiž nasázeli bezmocnému soupeři tři góly. „Je pravda, že takový začátek a vlastně celou první třetinu jsme už hodně dlouho neodehráli,“ pochvaloval si kouč Medvědů Karel Najman.

Už ve druhé minutě nenápadný švih Tvrzníka propadl nesoustředěnému Bieglovi za brankovou čáru. O čtyři minuty později vypálil od modré čáry v přesilovce Jankových a puk zaplul pod horní tyčku. Účinkování brankáře Biegla na berounském ledě pak skončilo hned na začátku osmé minuty, kdy ho definitivně vyhnal z branky sólový nájezd Rudovského a jeho dokonale provedený blafák. Náhradník Štůrala ve zbytku zápasu podržel hosty a uchránil je od hrozivého debaklu. Na čtyřgólový rozdíl upravil v další přesilovce dorážkou Novotný a o zkorigování se postaral po samostatné akci Piecha. „Byla škoda, že jsme si nechali dát gól. Zvláště když jsme předtím nevyužili 95 vteřinovou dvojnásobnou přesilovku,“ řekl trenér Najman, který vedl už podruhé mužstvo sám. O jeho nástupci se stále jedná, ovšem je možné, že Karel Najman povede Medvědy jako hlavní kouč i dál.

Výhodu domácího ledu měla i Mladá Boleslav, která Šumperk porazila vysoko 7:2. „Na soupeře jsme doslova vlítli, přehrávali jsme ho ve všech směrech a Šumperk z jediné šance vstřelil gól, chválil koučk BK Mladá Boleslav Jan Votruba. V prostředním dějství se domácí snažili hrát pro diváky, což také uznal kouč Středočechů: “Chtěli střílet krásné góly, což v dnešním hokeji příliš úspěch neslaví.“

Zápas také ovlivnilo poměrně velké množství vyloučených. “Postupně se množily fauly, utkání se dohrávalo v hektickém prostředí a to pochopitelně samotnému hokeji ublížilo,“ pokračoval v hodnocení Jan Votruba. Během pozápasové tiskové konference padla také otázka na to, zda-li není například rozdíl mezi Mladou Boleslaví a Šumperkem až příliš velký. “Bohužel trh s hráči není nasycený tolik jako jinde a z toho pramení, že některá mužstva nedisponují takovou kvalitou, kterou by měla mít. Na druhou stranu si ale myslím, že Šumperk přijel do Mladé Boleslavi s dobrým mužstvem. V poslední době hodně posílili, a tak bych tento problém se Šumperkem úplně nespojoval. Já osobně bych byl pro systém, jenž je uplatněn v letošním ročníku extraligy. Tedy 14 týmů, které se vzájemně utkají v základní části čtyřikrát,“ dále prozradil.

Do konce základní části chybí odehrát 18 zápasů a Boleslavští mají v tuto chvíli třináctibodový náskok na třetí Hradec Králové. Neobává se Jan Votruba ztráty motivace u svých svěřenců? “Neustále se snažíme hráče motivovat. Nutno podotknout, že hráči zde mají postaveny smlouvy tak, aby se motivovali sami. Navíc motivací by mělo být už jen to, že hrají za tento klub. Také si nemyslím, že už by bylo úplně rozhodnuto. Vždyť ještě budeme hrát například s Kometou a čekají nás dva duely s Chomutovem a Hradcem. Třikrát prohrajete, je to devět bodů a ten rozdíl není takový, jak se může na první pohled zdát,“ dodal boleslavský kouč Jan Votruba