„Bylo vidět, že se utkala mužstva s nejhoršími útoky v lize,“ řekl kadaňský asistent Miroslav Novák. „První dvě třetiny byly vyrovnané, v té třetí jsme na začátku udělali dvě hrubé chyby a to nás nakonec stálo body. Bylo jasně vidět, že se trápíme v koncovce a zvláště v těch přesilovkách pět na tři jsme pomalu ani nevystřelili na branku. Také nejsme schopni si moc šancí vytvořit,“ poznamenal Novák.

To berounský asistent Jindřich Setíkovský byl samozřejmě spokojen se třemi body, ale zápas hodnotil také velice střízlivě. „Já bych chtěl poděkovat hráčům za trpělivost v utkání, protože jsme čekali, že to bude velice těžký zápas, v němž rozhodne jeden nebo dva góly. Z našeho pohledu můžu říci, že třeba obráncům se hraje těžko. Vědí, že když udělají chybu, tak to může rozhodnout, protože my v útoku na druhou stranu moc gólů nedáme. Měli jsme dneska velké množství šancí, a proto si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, ale co my neproměníme, to je trestuhodné,“ lamentoval Jindřich Setíkovský nad bídnou produktivitou svých svěřenců. „Když útočníci nedají takovéhle šance, tak je to stejné jako když obránce udělá vzadu chybu. Snad se dnešní výhra pozitivně promítne do dalších zápasů a v koncovce se konečně chytíme,“ věří asistent Medvědů.

Do poslední třetiny udělalo trenérské duo Vejvoda – Setíkovský řadu změn v sestavě. „Vzhledem k průběhu těch prvních čtyřiceti minut jsme potřebovali, aby se ti hráči, kterým to v zápase šlo, více dostali do hry, a proto jsme to stáhli na tři útoky. Samozřejmě, že je to nepříjemné, zvláště pro ty starší hráče, kteří to špatně snáší, ale tady jde o úspěch celého mužstva,“ vysvětlil Setíkovský nutné obměny v sestavě.

Útočník Berouna Ladislav Vlček také kroutil hlavou nad neproměněnými šancemi. „Je to zápas od zápasu horší, ale snad nám tahle výhra 1:0 pomůže a bude to lepší. Já myslím, že to lidi vidí. Šance určitě chceme proměňovat a to, že nám to nejde, neděláme schválně. Musíme věřit, že se to otočí a budeme ty góly zase dávat,“ zakončil Vlček optimisticky.

Miloslav Růžička