Další příčinou jejich neúspěchu byl především fantastický výkon gólmana Mladé Boleslavi Jana Chábery, který byl nejlepším hráčem na ledě. „Určitě jsme podali jeden z nejlepších výkonů v letošní sezóně, ale na body to proti zkušenému soupeři bohužel nestačilo,“ řekl po zápase berounský trenér Karel Najman.

Beroun se ujal vedení v polovině první třetiny po skvělé akci Šinágla, na jejímž konci stál zakončující Tvrzník. Pro domácí byla škoda, že hosté hned v téže minutě vyrovnali po střele Rumpela. „Bylo pro nás dobře, že se nám povedlo ještě v téže minutě vyrovnat, protože Beroun hrál velice dobře a kdyby nám odskočil na rozdíl dvou gólů bylo by to velice těžké srovnat,“ poznamenal mladoboleslavský asistent Leo Gudas.

Ve druhé části měl Beroun, zvláště v její druhé polovině drtivou převahu, ale narážel na skvělého Cháberu v mladoboleslavské brance. „Musím uznat, že Chábera podal skvělý výkon a má na výhře hostů dost výrazný podíl,“ složil poklonu brankáři kouč Medvědů Najman. „Je pravda, že nás v kritických chvílích podržel,“ připustil Gudas.

Rozhodující moment zápasu pak přišel hned zkraje třetí třetiny, když z ojedinělé šance dokázal Boháč protlačit puk za záda jinak rovněž výborně chytajícího Altrichtera v brance Medvědů. „Jsme smutní z toho, že se nám dnes nepodařilo dosáhnout alespoň na bod. Pro hráče by to byla velká psychická vzpruha. Po takovém výkonu a bez bodu, to hodně sráží sebevědomí a stojí to hodně psychických sil,“ kroutil hlavou Karel Najman, jehož svěřenci se dostali do nelichotivé situace a ztrácejí na třetí nejhorší tým už pět bodů. „Když vidím co se děje ve skupině na Moravě, tak to budeme mít ještě hodně těžké,“ ví dobře Karel Najman.