„Pro nás to byl dneska velice těžký zápas, protože jsme po těch špatných výsledcích po Novém roce museli bodovat za každou cenu. Přistoupili jsme k tomu velice zodpovědně a po těch čtyřiceti minutách jsme vedli o dva góly, které nám nakonec stačily k vítězství. Pak soupeř ukázal, že má kvalitní mužstvo a my jsme se dostali pod tlak a báli se o výsledek. Nakonec jsme to dotáhli do konce i díky výkonu Altrichtera, který podal skvělý výkon,“ řekl Jindřich Setíkovský, zatímco jeho olomoucký protějšek Petr Fiala si postěžoval na nevýrazný herní projev svých svěřenců.

„Tak my jestli chceme uspět venku, tak nemůžeme mít herní projev tak studený jako dneska. Těch prvních dvacet minut jsme byli takoví studení čumáci na ledě a domácím stačilo málo k tomu, aby vedli jedna nula. Pak jsme se přece jen maličko zlepšili, ale stále to nebylo ono. Štěstí už nám tak nešlo naproti, protože čtyřicet minut pro to nic neděláte. V poslední třetině se hrálo už v obranném pásmu domácích, ale my jsme to moc nezdramatizovali, protože branku jsme dali až vteřinu před koncem. Gól jsme měli dát už z těch šancí třináct minut před koncem a ne až v tom závěru,“ poznamenal kouč Hanáků, který si pochvaloval i měsíční angažmá berounského forvarda Ladislava Slížka. „Je škoda., že od nás odešel. On udělal v deseti zápasech devět kanadských bodů, zatímco Sakrajda v jednatřiceti deset. Ale takový je hokejový život. Bylo to na měsíc a s tím se nedá nic dělat,“ pochválil Slížka trenér Petr Fiala.

Svůj první zápas za Medvědy odehrál i sparťanský bek Jakub Vojta. „Pro mě je to nastavené tak, že tady dostanu víc prostoru, jsem víc na ledě a to je jenom dobře. Berounu chci samozřejmě pomoci k záchraně a k co nejlepším výsledkům,“ říkal po zápase Vojta, který odehrál výborný zápas.

Miloslav Růžička