Olomouc – Beroun 4:1

Lední hokej, 1. liga

Hned ve druhé minutě dostali Medvědi možnost přesilvoky, ale početní stavy byly po chvíli vyrovnány. V 11. min. se dostala domácí Mora do tlaku a Jarin zachraňoval proti Bordowskému. Po chvíli nedokázali olomoučtí hráči trefit prázdnou berounskou klec, když hostující gólman již bezmocně přihlížel, jak to dopadne. Další dělovku Knebla Jarina vyrazil. Na konci první části hry se početní síly po několika vyloučeních vyrovnaly, berounský Straka zmátl beky domácích, ale Sedláře se roztáhl a chytil. Vzápětí hledal Vlček skulinku v domácí brance, ale nevyšlo to.

Zato na začátku druhého dějství už se Berouňané radovali, když využili přesilovou hru. Mezi Sedlářovy betony zamířil Tvrzník – 0:1. Jenže za necelé dvě minuty bylo srovnáno, když vyloučení Heřmana potrestal Smejkal – 1:1. Po faulu Žajgly na Bessera se dostali Medvědi ke čtyřminutové přesilovce. V ní se před Křesťanem odkryla hned celá polovina branky, ale gólem to neskončilo. Dočkat se mohli také domácí, byť v oslabení dokázal zaútočit Zbořil, ale Jarina jej nadvakrát skvěle zneškodnil. Brankář hostů se zaskvěl i po hvíli po příležitosti Smejkala a zmařil i velkou šanci Zbořila. V této části hry nedokázali Berouňané využít dvě kratší přesilovky pět proti třem a tak se docházelo do kabin za nerozhodného stavu.

Naděje Medvědů však vzaly za své hned po čtyřiačtyčiceti vteřinách třetí třetiny. Puk za Jarinova záda dostal Žajgla – 2:1. Po této brance ještě zachránil vypíchnutím puku z brankové čáry Jarina, pak jej zachránila tyčka, ale další pokus Žajgly vyrazil před sebe, kde číhal Sršeň, který zavěsil pod víko – 3:1. V polovině závěrečného dějství přišla akce na jeden dotek v podání domácích, na jejím konci prostřelil brankáře hostů Ministr – 4:1. Medvědi se nemohli prodrat přes dobře vyplněné střední pásmo domácích a tak se stále valily útoky na Jarinu. V 56. min. střílel Heřman, ale olomoucký gólman byl ve střehu. Pak se ještě snažil Gudas, ale ani on neuspěl. Závěr zápasu kontrolovali domácí, kteří si připsali tříbodový zisk.

Branky a nahrávky: 23. Smejkal (Ministr), 41. Žajgla (Brančík), 46. Sršeň (Žajgla), 50. Ministr (Smejkal) – 22. Tvrzník (Straka, Křesťan). Rozhodčí: Šír – Kašík, Trunečka. Třetiny: 0:0, 1:1, 3:0.

HC MORA Olomouc: Sedlář, Knebl, Ministr, Smejkal, Bouz, Brančík, Paška, Ondrušek, Zbořil, Kříž, Vyrůbalík, Janečka, Sršeň, Janáček, Zapletal, Bartoň, Čuřík, Meidl, Bordowski, Žajgla.

HC Berounští Medvědi: Jarina, Braniš, Novotný, Lukačovič, Jelínek, Leo Gudas, Kameš, Jankových, Slížek, Vlček, Besser, Šinágl, Polák, Martin Tvrzník, Radek Křesťan, Straka, Kupec, Pavel, Heřman.