Mužstvo z města Škodovek má v současné době výbornou formu a tak se není co divit, že po sérii sedmi vítězství v řadě vede západní skupinu 1. ligy před druhým Chomutovem již se sedmibodovým náskokem. Zajímavostí také je, že z posledních pěti vítězných zápasů má Mladá Boleslav skóre 24:4 (průměr na zápas 4,8:0:8). V průběhu této série si z Mladé Boleslavi odvezli těžké porážky i mužstva Chomutova a Hradce Králové, který ve středu prohrál 1:8.

V posledním domácím utkání Berounští Medvědi vybojovali dva body po vítězství nad Vrchlabím na samostatné nájezdy. Hráči v utkání předvedli velkou bojovnost, kterou si pochvaloval i trenér Najman. „Zaplať pán Bůh, že jsme dnes vyhráli a kluci ukázali, že mají srdíčko a není jim jedno, jak klub dopadne,“ uvedl trenér Karel Najman. I přes jeden inkasovaný gól domácí hráči opět předvedli řadu chyb v obraně, za sebou ale měli jistotu v podobě brankáře Martina Altrichtera, který předvedl excelentní výkon. „Ke konci už jsem toho měl doslova plné zuby. Musíme se vyvarovat chyb v obraně a půjde to,“ uvedl po zápase zkušený brankář.

Z trojice letošních vzájemných zápasů vyšli vždy lépe hráči Mladé Boleslavi. Medvědi proti favoritovi letos neuhráli ani bod, ale ve všech třech zápasech podali velice dobré výkony. Všechny letošní zápasy Berouna s Mladou Boleslaví měly jedno společné. Rozhodovalo se až ve třetích třetinách. Ve druhém kole Beroun prohrával po dvou třetinách 2:1, ale v závěrečné dvacetiminutovce inkasovali Medvědi tři branky a prohráli 1:5.
Na domácím ledě se Berounu vydařila skvěle první třetina, kterou Medvědi vyhráli 2:0, ve druhé části ale hosté vyrovnali na 2:2. Rozhodnutí přišlo opět až v závěrečné dvacetiminutovce. Mladá Boleslav vyhrála 3:2. V posledním vzájemném utkání v polovině prosince Medvědi hráli v Mladé Boleslavi po dvou třetinách nerozhodně 1:1, nakonec ale prohráli 1:3.