Chomutov ovšem po Novém roce zažívá poměrně značný útlum, který ještě umocnil odchod dlouholetého trenéra Severočechů Vladimíra Kýhose. Ten odešel do Komety Brno a na jeho místo nastoupil dosavadní trenér Kadaně Martin Pešout. Celkově chomutovské mužstvo v roce 2008 odehrálo sedm zápasů, ve kterých si připsalo jen sedm bodů. Navíc z posledních čtyř utkání pod vedením trenéra Pešouta Chomutov vydřel jen domácí vítězství 2:1 nad Kadaní. Jen dodejme, že berounští hokejisté po Novém roce dokázali také vybojovat v sedmi utkáních sedm bodů.

Nabízí se tedy otázka: Dokáží Berounští Medvědi využít slabší formy favorita? Pokud zopakují výkon ze sobotního střetnutí s Mladou Boleslaví, pak rozhodně chlapci od Berounky mohou reálně pomýšlet na body. Musí se ovšem vyvarovat hloupých chyb v obraně a zlepšit koncovku.

Právě v sobotu podali berounští hokejisté výborný výkon. „Určitě jsme podali jeden z nejlepších výkonů v letošní sezóně, ale na body to proti zkušenémusoupeři bohužel nestačilo,“ řekl po zápase berounský trenér Karel Najman. Medvědi v tomto utkání opět vyhořeli v koncovce, Cháberu překonali z řady šancí jen jednou. „Jsme smutní z toho, že se nám nepodařilo dosáhnout alespoň na bod. Pro hráče by to byla velká psychická vzpruha. Po takovém výkonu a bez bodu, to hodně sráží sebevědomí a stojí to hodně psychických sil,“ dodal trenér Najman.

V letošní sezoně se celky Berounských Medvědů a Chomutova střetli celkem třikrát. První dva zápasy vyzněly jednoznačně pro Chomutov, který vyhrál v Berouně vysoko 7:0 a na svém ledu pak zvítězil 4:1. V posledním vzájemném střetnutí, které se odehrálo 5. ledna, se Medvědi konečně dočkali bodů. Beroun zvítězil 3:2 v prodloužení.

Utkání začíná na zimním stadionu v Chomutově v 17.30 hodin.