Beroun – Jihlava 2:1

Medvědi začali proti třetímu celku tabulky odhodlaně a v prvních sedmi minutách se téměř výhradně hrálo na branku Jihlavy. Jenže z tlaku Berounští nic nevytěžili, naopak hosté se hodně šťastně dostali do vedení. Hned první nebezpečnější střela hostů na branku skončila za zády Slipčenka, který ovšem nemohl nic dělat. Pokus Čachotského byl hned dvakrát tečován. Inkasování jako by Medvědy opařilo a hra se vyrovnala.

Do druhé třetiny opět vstoupili domácí hodně aktivně, jenže ukázala velká berounská bolest, kterou je slabá koncovka. Přestože Medvědi měli po většinu druhé třetiny více ze hry, po čtyřiceti minutách stále prohrávali 0:1. Hosté hrozili víceméně jen z brejků, které ale spolehlivě likvidoval jistý Slipčenko.

Aktivita a bojovnost berounského celku přinesla Medvědům ovoce v podobě vyrovnání ve 45. minutě, kdy se prosadil Čermák. Medvědi se pak hnali za druhou brankou a nakonec se jí i dočkali. Výtečnou práci odvedl na ledě kapitán Švagrovský, který předložil puk Nedvědovi a ostřílený obránce dostal puk do branky. Hosté, zřejmě oprávněně, reklamovali postavení berounského hráče v brankovišti, rozhodčí Würtherle ale po chvíli debat branku uznal – 2:1. Poté se hosté probudili a několik následných minut přineslo značný tlak Jihlavy. I díky výtečným zákrokům Slipčenka ale zůstal stav 2:1. Medvědi se z tlaku vymanili v přesilovce čtyři na tři, vedení ale nepojistili. V závěru pak byli vyloučeni domácí Jaškin a Špelda a hosté se odhodlali ke hře bez brankáře. Na ledě tedy byla k vidění neobvyklá přesilovka šest na tři. Drtivý tlak Jihlavy přinesl vyrovnání, jenže rozhodčí k nelibosti hostů jejich branku neuznal. V samém závěru pak mohli domácí přidat třetí branku, Jebavý ovšem z poloviny hřiště nastřelil tyč prázdné branky. Medvědi nakonec těsné vedení uhájili a mohli si tak užívat ovace od věrných fanoušků.

Branky a nahrávky: 45. Čermák (Jaškin, Doležal), 52. Nedvěd (Švagrovský) - 7. Čachotský (Mikšovský, Kolda). Rozhodčí: Würtherle. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Třetiny: 0:1, 0:0, 2:0. Diváci: 250.

Beroun: Slipčenko - Sobotka, Špelda, Jebavý, Hertl, Veselý, Nedvěd, Malý, Soldán – Pavel, Švagrovský, Jonáš, Jaškin, Stromko, Hašek, Rubeš, Čermák, Doležal, Poletín, Milfait.