Ten dosud hájil barvy prvoligového Berouna, ale je kmenovým hráčem Sparty. Z Berouna může Kladeňáky v jejich boji o záchranu posílit i zkušený útočník Jiří Hašek také formou střídavého startu. Zatím je zraněný, ale začíná trénovat.

O služby Jaroslava Nedvěda projevili trenéři Kladna zájem už před týdnem. Teď se jeho hostování proměnilo ve skutečnost. V Berouně patří mezi nejvytíženější obránce a zároveň vypomáhá s výchovou mladých hráčů, drží stále úroveň extraligy. „Obránce s jeho zkušenostmi potřebujeme. Děláme hodně chyb v obranné fázi a Jaroslav by měl do naší defenzivy přinést klid,“ řekl sportovní ředitel Vagnerplastu Milan Volf.

Nedvěd už včera poprvé nastoupil za Kladno proti Liberci, kde působí jeho mladší bratr Petr. I proto dnes v Havlíčkově Brodu za Medvědy hrát nebude. Stejně jako další bek Robin Malý, jenž odchází hostovat do Litoměřic. naopak po zranění naskočí Jiří Jelínek.

„Hašek s Nedvědem mohou nastupovat za Kladno. Dál ale budou hrát také v Berouně a určitě s oběma počítáme pro předkolo play-off,“ vyvrátil na klubovém webu Medvědů spekulace o odchodu dvou nejvýraznějších berounských hráčů výkonný ředitel Medvědů Filip Vaněček.

Doplnil, že podobně je na tom i útočník Michal Pavel. Ten má pro změnu napsán střídavý start do pražské Sparty. „Zdravotní stav Haška a Pavla se zlepšuje, v pondělí začali lehce trénovat a v sobotu s Chomutovem, nejpozději v pondělí s Ústím, už budou hrát,“ hlásí Filip Vaněček.

Na play-off, v němž by Medvědi minimálně předkolo chtěli přejít, mohou počítat i s dalšími borci zapůjčenými ze Sparty, Slavie a Kladna, tedy partnerských klubů.

Ze Sparty jsou to Pacovský, Žalčík, Kafka, Karpov a beci Husák se Zacpálkem, z Kladna pak bek Piskáček (mohl by hrát i ve středu v Havlíčkově brodu) a brankář Cikánek. Ten do té doby, dokud nebude mít v Kladně odchytáno 26 zápasů (před úterním duelem s Libercem měl 24).

Jinak odchytají zbytek ročníku Furch s Novotným a po návratu z univerziády ještě Kareš.