Beroun – Jihlava 2:1

Hokej, přípravné utkání

 

Bezbrankovou první třetinu začali lépe hosté zVysočiny a brankář Medvědů Novák musel do 3. minuty řešit dvě ošemetné střely Rytnauera a Hanzala.
Pak začali mít navrch Medvědi i díky přesilovým hrám. Jenže ty byly jejich slabinou vúvodní dvacetiminutovce na rozdíl od zápasu vJihlavě, kde vstřelil Beroun všechny tři góly vpočetní výhodě.

Hned vzačátku druhé třetiny se na ledě začalo, jako vždy vzápasech obou soupeřů, přitvrzovat a výsledkem bylo několik vyloučených. Ve 22. minutě se dopustil velehrubky jihlavský Hanzal a Šinágl naservíroval gólovou nahrávku Křesťanovi – 1:0.

Vpolovině zápasu berounský Polák obelstil za brankou jihlavské obránce a Kepl do protipohybu švýcarského brankáře Zgraggena zvýšil na 2:0. Jihlava působila zejména vobraně dost bezradně a problémy jí dělal zejména pohyb a napadání berounských útočníků. Na druhé straně se vněkolika málo pokusech vyznamenal brankář Medvědů Novák, který ještě loni chytal 2. ligu za Řisuty.

Ve třetí třetině hosté viditelně přidali na tvrdosti a důrazu a dělali vobranné třetině Berouna vítr. Jenže neprůstřelnost gólmana Nováka zrušil až v58. minutě po individuální akci Rytnauer ranou do pravého horního růžku a to bylo ze strany Jihlavy všechno. Medvědi si tak po výborném výkonu připsali skalp Jihlavy a povzbuzení i do dalších zápasů.

Branky: 22. Křesťan, 30. Kepl – 58. Rytnauer. Rozhodčí: Lacina. Vyloučení: 13:12, navíc Štrach a Duben 10 minut. Využití: 0:0. Diváků: 200. Třetiny: 0:0, 2:0, 0:1.

Beroun: Novák – Kameš, Babický, Filip (21. Braniš), Privoznik, Lukačovič, Čížek – Tvrzník, Šinágl, Novotný – Vlček, Křesťan, Nedorost – Mrňa, Kepl, Polák – Černý, Kupec, Pavel – Heřman.