Berounské Lvice namlsány dvěma vítězstvími proti Izraelkám v minulém týdnu hostovaly v sobotu na ledě dívek z Roudnice, které byly před tímto utkáním na prvním místě tabulky 1. ligy žen právě před Berounem, jež má odehráno o tři utkání méně.

Hostující hokejistky nastoupily do utkání se třemi pětkami, ale bez čerstvé medailistky z univerziády a kapitánky Terezy Topolské. V první třetině nepustily domácí k ohrožení svojí gólmanky a vedly. Potom ale polevily, domácí toho využili a otočili z několika brejků na 3:1.

Lvice sice v prvních vteřinách druhé části (20:18) snížily, ale Roudnice hrála dobře a utekl až na 5:2.

Jejich kotel pak skandoval: Deset, deset!, a že je bylo hodně slyšet, protože do haly dorazilo úžasných 250 diváků.

Pokřik byl ovšem předčasný. Nabuzené Lvice trpělivě získávaly převahu a v polovině třetí třetiny se jim podařilo z hole Sandry Halounové srovnat na 5:5.

Od té doby již měly navrch a také se dostaly do vedení.

Od stavu 5:6 se podle Václava Roztočila začaly dít věci. "Hlavnímu rozhodčímu vadil špatně upravený dres hned dvou Berouňaček a poslal je to tří. Jenže trojice Lvic za celé dvě minuty nepustila domácí na svoji polovinu hřiště - úžasný výkon," rozplýval se Roztočil.

Beroun poté vedl o dvě branky, domácí v zoufalém náporu snížili, ale nebyly by to sestry Halounovy, které posledních pět minut neslezly z ledu a odehrály vcelku posledních 4,55 minuty! Hlavně ony nakonec pomohly ke konečnému skóre 8:6.

Konec byl každopádně hodně výživný, oba celky cítily křivdu. Větší hostující hráčky, které měly osm vyloučených oproti dvěma domácím. "Rozhodčí se činili, domácím povolili držení, hákování, zkrátka netrestali hodně nečistou hru, protože jinak jsou hvězdy Berouna - dvojčata Sandra a Alexandra Halounovy v lize žen jako z jiné galaxie. V Roudnici zazářila gólmanka a tentokrát hráčka Kateřina Dvořáková, která jaksi v pohodě vstřelila tří branky do sítě nasupené Roudnice," dodal Václav Roztočil.

HC Roudnice - Lvice Beroun 6:8 (3:1, 2:3, 1:4). Branky: Halounová Sandra 3, Halounová Alexandra 1, Dvořáková Kateřina 3, Tomasco Šarlota 1

Sestava Lvic: Smíšková Kristýna - Macháčková Lenka, Štěpánová Lucie, Hnilicová Jana, Dvořáková Kateřina, Máchová Karolína, Halounová Sandra, Genčevová Magda, Voříšková Nela, Tomasco Šarlota, Štemberová Tereza, Halounová Alexandra, Tršová Jana, Koukolová Agáta

close Berounské Lvice po vypjatém a vítězném utkání v Roudnici. info Zdroj: Foto: Václav Roztočil zoom_in Berounské Lvice po vypjatém a vítězném utkání v Roudnici.