Ačkoliv oba celky dělí v tabulce devět míst a devatenáct bodů, mají berounští hokejisté s Hradcem v letošní sezoně hodně dobrou bilanci. Ze tří vzájemných zápasů totiž Medvědi vybojovali sedm bodů. V prvním vzájemném střetnutí vedli Medvědi na půdě soupeře v 7. minutě už 2:0, Hradečtí ale dokázali do konce druhé třetiny vyrovnat na 2:2. Zápas pak v základní hrací době skončil remízou, v prodloužení pak v přesilovce rozhodli domácí o svém vítězství.

V odvetě se situace opakovala. Medvědi se dostali do vedení 2:0, hosté ale do konce druhé třetiny dokázali vyrovnat. Ve třetí třetině ovšem Medvědi v rozmezí 63 vteřin vstřelili dva góly a rozhodli tak o svém vítězství v poměru 4:2.

Nejvyšší vítězství Medvědů ve vzájemných zápasech se zrodilo v nadstavbě. Hradec sice v Berouně po gólu Roubíka vedl 1:0, Medvědi ale ve druhé části vyrovnali na 1:1. Třetí třetina pak nabídla doslova koncert berounského celku. Medvědi nasypali soupeři další čtyři branky a nakonec vyhráli 5:1.

Ani tato bilance ale nezaručí berounskému celku úspěch v sobotním střetnutí. Naopak jasnými favority jsou domácí hokejisté. Hradec má od Vánoc výbornou formu, v šesti zápasech si připsal třináct bodů. Zápas začíná na zimním stadionu v Hradci Králové v sobotu od 18 hodin, jako hlavní rozhodčí jej bude řídit pan Skoupý.