Berounské hokejistky nastoupily ve značně improvizované sestavě, když některé hráčky již odcestovaly na dovolenou a jiné hráčky daly přednost doléčit si některá zranění, aby po přestávce soutěže (z důvodu účasti hráček U18 na MS) mohly nastoupit v dalším kole soutěže, t.j. 20. ledna k ligovým utkáním, kterých zbývá ještě 7 kol, což je ještě 21 bodů do celkové tabulky.

Samotné utkání začalo pro berounské hráčky smutnou zprávou a to, když se v kabině před utkáním dozvěděly, že Berounští zastupitelé v novém povolebním složení již napodruhé odmítli poskytnout klubu finanční příspěvek! A tak v roce 2018 úspěšný klub HC Berounské Lvice jako jediný v Berouně, ale i v 1. lize žen bohužel nedostal žádnou dotaci jako příspěvek na sportovní činnost, což je smutná vizitka reprezentace města Berouna.

Ale ani tento vánoční (ne)dárek pod stromeček Lvice nerozhodil a od samotného začátku utkání se hrálo na jednu bránu, a to branku soupeřek z Prahy ESA Praha, kde musela doslova čarovat gólmanka Veronika Hůlková, aby tak udržela alespoň přijatelný výsledek. Jak jinak vyjádřit převahu Berouna než počtem zásahů gólmanky HC ESA, který byl 32 zásahů po první třetině.

Přítomní diváci, kterých přišlo v předvánočním období více jak 150, se brzy dočkali branky z hole reprezentantky áčka Terezy Topolské, a to v 7. minutě utkání po samostatné akci. I když ESA vyrovnaly na 1:1, nic nezastavilo Lvice, a tak musel následovat další gól z hole berounské hráčky Evy Adamové v 17. minutě první třetiny utkání.

Do druhé třetiny utkání doslova Lvice vlétly a sprškou střel donutily gólmanku soupeřek Hůlkovou až ke střídání v půlce utkání. Do branky ESA nastoupila druhá gólmanka a než se stačila rozkoukat, tak obránkyně domácích Věra Sládková doslova prostřelila vše, co jí stálo v cestě a bombou od modré navýšila vedení Berouna na 3:1. Ještě v té samé minutě opět Tereza Topolská po krásné kombinaci prvního útoku navýšila vedení Berouna na 4:1.

Lvice byly i v poslední třetině utkání při chuti a to, když asi měly doma napečené cukroví a nakoupené dárky, tak se začaly hokejem bavit. Hodně tomu přispěl i soupeř z Prahy, který jako jeden z mála v lize žen nehraje hrubě, a tak se hrál technický ženský hokej. Ostatně tomu nahrává ta skutečnost, že družstvo ESA Praha je náš jediný klub, který je dvojnásobný mistr ČR v ringetu, což je nádherná technická hra na hokejovém hřišti a navíc hlavní dodavatel hráček do reprezentace na MS v ringetu. Důsledkem herní převahy Lvic byly nakonec dva slepené góly v 34. a 35. minutě z hole Lenky Macháčkové, která se tak dočkala i odměny za svoje skvělé výkony v nové roli útočnice. Velkým úspěchem je i začlenění začínajících hokejistek - Šeflové a Štemberkové, které si odehrály svoje první minuty v lize žen a navíc na výbornou!

Nyní je hlavně na místě poděkovat všem hráčkám za obětavost a dlouholetou reprezentaci klubu Berounské lvice a popřát hodně sportovních úspěchů v novém roce 2019, což bude pro Lvice již 35. sezona účasti v lize! Určitě by bylo záhodno, aby se pokusily zabojovat o příčky nejvyšší a k dosavadní sedmi titulům mistryň ČR - ještě přidat další osmý!

Václav Roztočil