To ale ještě nebylo vše, protože dlouho odkládané utkání s Děčínem musely sehrát mimo víkendový termín, a to ve čtvrtek. Z tohoto důvodu nebylo jednoduché zajistit a poskládat potřebnou sestavu, protože hodně dívek se nemohlo uvolnit ze zaměstnání. Takže Lvice odjížděly do Děčína s obavami, jak dopadne konečný výsledek utkání.

Ale obavy vedení Berounských Lvic, a hlavně trenéra se ukázaly jako zbytečné, protože dosud spící hokejové naděje dokázali nahradit zkušené borkyně a výsledkem toho bylo jasné vedení v utkání od samého začátku, a to až do skóre 9:4, které v poslední třetině Děčín korigoval na přijatelných 7:9. V utkání doslova řádily Berounské dvě třígolové hokejistky, které překonaly děčínskou gólmanku třikrát, což se podařilo Martinkové a Jílkové.

Berounští diváci a fandové Lvic po vítězném čtvrtku na Děčínském ledě očekávali hodně zvědavě předposlední utkání ligy, a to rozporuplný tým z Roudnice. Který sice v začátku soutěže usiloval o post na bronzové příčce, ale na tomto postu je nakonec vystřídaly Lvice, a to s velkým náskokem osmnácti bodů.

Také v posledním utkání v Roudnici, i když tam Lvice jasně vyhrály, skončilo utkání s velkým trestem na 5 utkání, a to zastavení činnosti pro hráčku Lvic Šarlotu Tomasco.

Samotné domácí utkání s Roudnicí začalo s oboustrannými šancemi na obou stranách, a i když Lvice v prostřední části utkání jasně vedli 3:0, tak Roudnici se podařilo snížit skóre na přijatelných 2:3 a začali zlobit.

Až jejich snahu utnuly dvě branky v poslední minutě druhé třetiny z holí Topolské a Brichové. Zvláště branka Topolské vstřelená jednu vteřinu před koncem druhé třetiny asi byl poslední hřebíček do rakve snažení Roudnických o solidní výsledek.

A že to tak opravdu bylo, vyjadřoval brankostroj Lvic v poslední třetině utkání, který znamenal výhru Lvic 8:0 v poslední třetině.

O branky Berouna se nakonec podělily čtyři hatrickové hráčky, a to Topolská, Tamasco, Brichová a Jílková.

Zvláště největší radost to způsobilo z Roudnice distancované a pět utkání nehrající Šarlotě Tomasco, která tak musela pykat za něco, co neudělala, ale rozhodčí jako vždy mají pravdu a trest nakonec musela skousnout.

Václav Roztočil