Jelikož v týmu je stále zraněno několik hráček, což je nejvíce bolestivé na postu gólmanky, musely Lvice na postu gólmanky improvizovat, nebo na poslední chvíli sehnat další hráčku do brány. To se naštěstí podařilo, když byla volná bývalá reprezentantka z Plzně Karolína Šimůnková, kterou doplnila na postu gólmanky bývalá hráčka z Buldox Brno Zemánková. Také doslova v posledních minutách přestupního termínu se podařilo získat z Plzně vynikající střelkyni Staňkovou.

S těmito posilami zajížděly Berounské Lvice do Děčína k zisku povinných tří bodů. Samotné utkání začalo po dlouhé přestávce dost nervózně a po chybách obran, ale i gólmanek se skóre vyvíjelo do gólových přetahovaných.

Hostující lvice si vytvořily ke konci utkání dostatečný náskok dvou branek, ale o ten přišly v posledních dvou minutách utkání. To, když zaúřadoval skoro domácí rozhodčí a Lvice poslal do oslabení. Toto oslabení dokonale využily domácí a srovnaly výsledek na šílených 7:7.

Následně se šlo do prodloužení ve hře tři na tři, bez vstřelení rozhodující branky, a proto musely následovat trestná střílení. V těch Lvice získaly další bod, když rozhodující penaltu vstřelila nejmladší Lvice třináctiletá Annička Vaníčková.

V dalším utkání zavítaly do Berouna dosud neporažené hokejistky HC Tesla Pardubice. Domácí tým vstoupil do začátku utkání s velkým tlakem na branku Pardubic, a tak z tohoto tlaku Lvice vytěžily dvougólový náskok.

Během dalších částí utkání ale o něj rychle přišly a co víc, Pardubice jim odskočily do vedení 4:2. Od této chvíle Lvice hrály v útlumu a nic nenasvědčovalo tomu, že ještě zvrátí vývoj utkání ve svůj prospěch. Ale to by nesměli berounští fandové na tribuně věřit v zisk tří bodu, začali děvčata na ledě mohutně povzbuzovat a výsledkem toho bylo snížení na 3:4.

Pardubicím začaly docházet síly a lvice dokonce tři minuty před koncem srovnaly výsledek na 4:4. A potom se děli věci. Z několika šancí domácí hráčka, kdo jiný než rozená střelkyně Staňková, nádherně po kombinaci celé pětky vstřelila vítězný gól utkání.

Tím pádem odjížděly doposud v sezoně neporažené Pardubice z Berouna bez zisku bodů. Za vítězství nutno poděkovat všem hráčkám, a navíc Plzeňačkám Andy Nárožné a střelkyni dvou branek Staňkové, která měla před utkáním obavy z toho, jak se jí bude dařit po letité přestávce.

HC Děčín - HC Berounské Lvice 7:8 sn (2:1, 1:3, 2:0), branky: Macháčková L. 3, Topolská 1, Zahálková 1, Adamová 1, Nárožná 1, rozhod. nájezd A. Vaníčková.

HC Berounské Lvice - HC Tesla Pardubice 5:4 (2:1, 1:3, 2:0), branky: Staňková 2, Adamová 1, Brejchová1, Nárožná 1.

Václav Roztočil