"HC Berounské lvice jsou jediný tým v okrese Beroun, který hraje nejvyšší soutěž u nás 1. ligu žen v ledním hokeji. I když jejich výkony nejsou zdaleka doceněny v očích veřejnosti, tak i v pohledu města Beroun, tak stále vzorně reprezentují Beroun v nejvyšší celostátní soutěži. Že tomu je a bude i v roce 2018, dokazují výsledky dosažené v poslední době. V prvním lednovém utkání utkání si lehce poradily s ambiciozním celkem HC Roudnice, který smetly výsledkem 7:0.

Hned v dalším utkání hraném na domácím ledě dobře naladěné Lvice si poradily i s pražským týmem HC ESA Praha 4:0, když gólmance Lvic reprezentantce Julii Pejšové se i ve druhém utkání podařilo udržet čisté konto. Ve třetím utkání hraném v lednu hostovaly Lvice na ledě HC Roudnice a i když se musely obejít bez sedmi hráček základní sestavy, tak potřetí za sebou zvítězily s výsledkem 4:2 a získaly tři body do ligové tabulky.

Okolo reprególmanek se herně také daří i dalším reprezentantkám v týmu Lvic, kde jich v současné době hraje celkem osm, a to všech postech. Daří se jak gólmankám Katce Dvořákové a již zmiňované Julii Pejšové, tak i obránkyním Adéle Hanzlíkové a Denise Habartové, ale hlavně i útočnicím Chwastkové Tereze, Bartákové Denise, dále Kateřině Topolské a nově získané posile Lvic Šarlotě Tomasco.

Lvice jsou na krásném druhém místě za vedoucím týmem Pardubic, na který ztrácejí pouhé dva body. Zajímavé a důležité utkání tak bude za necelých čtrnáct dní v Pardubicích, kam zajíždí Lvice a v případě jejich vítězství a zisku tří bodů by Berounské Lvice šly do vedení v ligové tabulce. Než Lvice vyrazí do Pardubic, tak dvě berounské reprezentantky A týmu ČR Tereza Topolská a Tomasco Šarlota nejprve absolvují historicky první zájezd reprezentace ke dvěma utkáním do Japonska.

Pro zajímavost: všechny hráčky reprezentace budou v Japonsku na naší ambasádě také volit nového prezidenta České republiky, ale i reprezentovat město Beroun až na dálném východě. Letošní konsolidovaný tým Berounských Lvic má nejvyšší ambice tak jako tomu vždy bylo za celou dobu činnosti, která trvá nepřetržitě již 24 sezon a tak: Díky holky- jsme na vás hrdí!"

Poslední utkání:

HC Roudnice - HC Berounské Lvice 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

góly Berouna: Tomasco Šarlota, Římalová Tereza, Vacková Jana, Macháčková Lenka.

"První branku vstřelila Šarlota Tomasco po sólovém úniku přes celé hřiště ranou do šibenice, druhou branku Berouna vstřelila krásnou ranou nad ramena brankářky Roudnice útočnice Římalová. Po skrumáží před brankou domácích se nejlépe orientovala Jana Vacková a zvýšila na 3:0, následně domácí dvěma slepenými góly snížily na 2:3. Následně odvolaly gólmanku, ale Lvice Lenka Macháčková v čase 59:20 střelou přesně do prostředka brány Roudnice přes celé hřiště vzala vítr z plachet Roudnice a stav 2:4 již se nezměnil. Dobré tři body za vydřené vítězství Berouna," radoval se Václav Roztočil