Berounští Medvědi totiž v sobotu hostí osmou Kadaň, v pondělí se vypraví na led deváté Třebíče a pak čekají družstvo od Berounky domácí zápasy se čtvrtým Havlíčkovým Brodem a desátým Táborem. Pokud Medvědi tyto zápasy zvládnou, budou mít hodně rázně nakročeno do vytoužené osmičky po základní části.

První důležitý krok čeká berounské hokejisty již v sobotu na domácí půdě, kde přivítají nevyzpytatelného soupeře z Kadaně. Půjde o souboj šestého s osmým celkem tabulky. I když Kadaň v letošní sezoně uhrála na půdě soupeřů zatím jen šest bodů, rozhodně nepůjde o jednoduché utkání. Navíc Medvědi nesmí soupeře podcenit. Před posledním domácím utkáním Medvědů měla Chrudim také mizernou bilanci na půdě soupeřů a nakonec si odvezla tři body. Na soupeře ze severu Čech by měla platit taktika, která přinesla Berounským ovoce v podobě tří bodů ve středu na půdě Litoměřic: Zodpovědnost, důraz, bojovnost a jednoduchost.

Kádr Severočechů tvoří z části hodně zkušení hokejisté, kteří se nevešli do sestavy Chomutova. Ti ale rozhodně nepatří do starého železa, což dokazuje i jejich postavení v kanadském bodování. Hned tři hráči Kadaně se drží v nejlepší patnáctce s průměrem téměř bodu na zápas. V tomto ohledu vynikají především Ladislav Boušek (10+10), Stanislav Mikšovic (4+14) a berounským příznivcům velmi dobře známý Václav Eiselt (9+9), který v minulosti oblékal dres Medvědů. V Berouně hrál dříve i velezkušený David Balázs (1+11). Kádr Kadaně ovšem rozhodně není „starou gardou“, neboť ve žlutočerném dresu naskakuje do hry také řada mladíků.

Vzhledem k tomu, že brankář Tomáš Závorka v současné době laboruje se zraněným kotníkem, do kadaňské branky nastupoval v posledních čtyřech kolech pravidelně Alexandr Hylák, který má z těchto utkání průměr inkasování 2,72 gólů na zápas a úspěšnost zákroků 91,27 procent.

V prvním letošním vzájemném střetnutí se z vítězství radovala domácí Kadaň, která v sedmém kole vyhrála 4:2. Medvědi po většinu zápasu dotahovali manko. V závěru za stavu 3:2 pak domácí při power–play hostů pečetili vítězství. Zajímavostí je, že tři góly inkasovali Medvědi v oslabení. A jak hodnotil první vzájemný zápas berounský asistent trenéra Jiří Doležal? „S mužstvem, jako je Kadaň, se musí hrát pořád v pěti. Jestliže máme hodně vyloučených, pak logicky dostaneme góly. Dneska z přesilovek hned tři, které vlastně rozhodly zápas. Ve hře pět na pět jsme podle mě byli vyrovnaným soupeřem od druhé třetiny, v té první domácí dominovali, ale dostali jsme pouze jeden gól. Utkání bylo velice slušné a dramatické až do poslední minuty,“ uvedl Doležal.

Sobotní utkání začíná na berounském zimním stadionu v 17.30 hodin a řídit jej jako hlavní rozhodčí bude pan Wagner. Přijďte podpořit berounské hokejisty!