A nakonec naprosto zaslouženě vyhráli. V utkání byl vidět značný rozdíl mezi výkony hráčů na obou stranách. Domácím prostě zápas vůbec nevyšel.

Nedařilo se jim v přesilovkách, chyběl jim důraz, netlačili se před branku, i v bruslení bylo Vrchlabí lepší. Nezbývá, než hodit porážku za hlavu, poučit se z bych a soustředit se na druhé utkání, které se hraje v Berouně již ve čtvrtek.

Beroun – Vrchlabí 0:4

Vstup do utkání vyšel mnohem lépe hostům. Již ve druhé minutě si vybruslil od zadního mantinelu před branku Rusnák, jeho střelu sice Furch vyrazil, jenže kvůli nedůrazu berounského obránce mohl dorážkou překonat berounského brankáře – 0:1. Poté hosté sázeli na obranu. Medvědi se sice snažili, jenže ani v přesilovkách se jim nedařilo. A když už vystřelili Berounští na branku, narazili na bezchybného Koutského.

Ve druhé třetině sice domácí častěji pálili na hostující branku, chyběl jim ale větší důraz v zakončení. Hosté se nikam nehnali a díky střelecké mizérii Medvědů jim to stačilo. V závěru druhé třetiny byl poměr vyloučených již 1:7, jenže ani sedmou početní výhodu domácí nezužitkovali. A půl minuty před druhou sirénou při hře čtyři na čtyři Čížek překonal Furcha a bylo to 0:2. Jestli Medvědi mysleli na zdramatizování zápasu, tak úvod třetí části jim zhatil plány. Nevýrazný Nedvěd fauloval a Vrchlabí opět trestalo. Zbytek zápasu již přinesl jen trápení Medvědů. Ti neproměnili ani minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři a v závěru pak inkasovali v oslabení čtvrtý gól. První utkání play–off tak skončilo pro Beroun debaklem.

Branky: 2. Rusnák (Radil), 40. Čížek (Hubáček, Beck), 42. Kousal (Radil, Rusnák), 58. Hubáček (Čížek, Dudáš). Rozhodčí: Přikryl – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:9 navíc Vlček na 5 minut plus do konce utkání, Jelínek 10 min. OT (oba B). Využití: 0:2. Diváci: 700. Třetiny: 0:1, 0:1, 0:2. Stav série: 0:1,

Beroun: Furch - Nedvěd, Hertl, Zacpálek, Jelínek, Látal J., Jebavý, Višňák - Vlček, Kupec, Švagrovský - Novotný, Hašek, Rudovský - Pavel, Karpov, Besser - Doležal, Tůma, Pacovský - Polák