Když dokázali Medvědi ve dvacátém kole na svém ledě přehrát Znojemské Orly po pěti zápasové šňůře bez vítězství, zavládla v Berouně spokojenost. Ovšem jen na chvíli, protože další dva duely berounští hráči prohráli a propadli se na samotné dno prvoligové tabulky.

Nejprve Medvědi nestačili na Chomutov, i když s druhým celkem soutěže odehráli vyrovnaný zápas a poté těsně prohráli i v Jihlavě. Až třetí zápas v řadě na ledě soupeře znamenal body. A hned tři. Svěřenci kouče Richarda Žemličky totiž po gólech Mrni s Cunikem a výtečném výkonu gólmana Cikánka v pondělí vyhráli v Havlíčkově Brodě 2:0 a posunuli se na čtrnácté místo. Kadaň sice dokázala porazit v minulých třech kolech Benátky a po samostatných nájezdech udolat Havířov, ale v posledním odehraném kole nestačila v domácím prostředí na Vrchlabí, kterému podlehla 0:2.

Berounští hokejisté si musí dát pozor především na zkušeného útočníka Ladislava Bouška, který je druhým mužem kanadského bodování soutěže. Zatím si v letošní sezoně připsal deset branek a osmnáct asistencí. Do kadaňské branky se postají jeden z trojice Hronek, Jarina, Závorka. První dva brankáři si v minulosti vyzkoušeli berounský dres. Všichni tři gólmani odchytali podobný příděl zápasů. Nejlepší statistiky má Tomáš Závorka, který má úspěšnost zákroků 93,17 procent a průměr obdržených gólů na zápas drží na čísle 2,24.

Dodejme, že středeční utkání začíná na berounském zimním stadionu v 18 hodin a jako hlavní rozhodčí jej bude řídit pan Úlehla. Na čarách mu budou asistovat pomezní rozhodčí Arazimová a Špringl.