Berounští hokejisté, kteří se nachází na samém chvostu tabulky, nutně potřebují vyhrát, jenže je nečeká nic lehkého. Znojmo je totiž aktuálně na pátém místě. Ačkoliv je mezi oběma celky v tabulce rozdíl deseti bodů, ani Orlům se v poslední době příliš nedaří. Z posledních čtyř zápasů vytěžilo Znojmo jen pět bodů. Orli nebodovali v Šumperku, poté doma překvapivě nestačili na Benátky, z Havířova si přivezli bod a v minulém kole zdolali Vrchlabí. Medvědi hráli z posledních čtyř kol třikrát na půdě soupeře a celkem vybojovali jen bod, což je odsunulo na poslední místo.

Na první letošní vzájemné střetnutí určitě Středočeši nevzpomínají rádi. Na půdě Znojma Medvědi nezachytili nástup do utkání a po deseti minutách hosté prohrávali již 0:2. V prostřední části pak Beroun během necelých devíti minut inkasoval další tři branky a nakonec si odvezl potupnou porážku 0:5. Znojmo uspělo především díky kvalitním přesilovkám, ze kterých Moravané vytěžili tři góly. Co řekli po utkání oba trenéři? „Povedl se nám nástup. Druhou třetinu Beroun trochu kousal, ale podržel nás Horčička a jak jsme dali třetí gól, bylo po zápase,“ poznamenal trenér Znojma Neliba. „Domácím jsme pomohli k dobrému začátku vlastními chybami. Nejprve chyba v rozehrávce, potom jsme šli zbytečně do tří. Po dvou třetinaćh jsme prohrávali 5:0 a nebylo co řešit, kdyby zápas skončil po čtyřiceti minutách, vůbec by nám to nevadilo,“ poznamenal berounský trenér Najman.

V minulém kole oba soupeři bodovali. Znojmo si na své půdě poradilo s Vrchlabím v poměru 4:1. Orli vedli v zápase 3:0, v 54. minutě sice hosté snížili, ale domácí si vedení vzít nenechali. „Pro nás to byl těžký zápas. Naším nejlepším hráčem byl určitě Horčička. Byl to vyrovnaný zápas, my jsme dali góly a byli jsme šťastnější,“ poznamenal k utkání trenér Znojma Neliba. Medvědi se představili na půdě Chrudimi, odkud si odvezli bod. Domácí sice v zápase vedli 1:0, Medvědi ale díky trefě Diviše ještě v první třetině vyrovnali. Stav 1:1 pak vydržel až do konce řádné hrací doby. V prodloužení pak Chrudim v přesilovce strhla vítězství na svou stranu. „Oba dva týmy hrály velmi defenzivně, bály se o výsledek, protože jsou oba na spodku tabulky. Myslím si, že jsme byli dvě třetiny lepší, měli jsme větší tlak, ale nebylo to zúročeno brankami. Poslední část jsme začali mít strach, tím pádem jsme vystřelili jen třikrát na Landsmanovu branku. Na jeden gól vyhrát nemůžeme, a když chybně vystřídáme, tak nemusíme na rozhodující gól dlouho čekat,“ poznamenal k utkání na ledě Chrudimi berounský trenér Žemlička.

Nejproduktivnějším hráčem Orlů je Jakub Svoboda, který zatím desetkrát skóroval a přidal sedm asistencí. Nebezpeční jsou ale také veteráni Hradecký, Plášek, Haman, Barus a Sedlák. Ve znojemské brance letos vládne Luboš Horčička, který má úspěšnost zákroků 92,77 procent.

Dodejme, že utkání začíná na berounském zimním stadionu v sobotu v 17.30 hodin a jako hlavní rozhodčí jej bude řídit pan Klimecký.