Oba týmy dělí v tabulce pouze jediná příčka a v zápase se tak bude hrát o důležité body. Beroun se totiž po dvou vítězstvích v řadě odpoutal od spodní části tabulky a před malým středočeským derby mu patří dvanácté místo. Benátky jsou na tom v tabulce o jednu příčku lépe, ovšem jen díky lepšímu skóre. Svěřenci kouče Richarda Žemličky tak mají velkou příležitost se ještě více přiblížit vysněnému play off a vyhnout se tak boji o záchranu.

Minulý týden si od Berounky odvezli prohru 2:4 hráči Hradce Králové a z plného bodového zisku se Medvědi radovali i v minulém prvoligovém utkání. Na ledě posledního Šumperku sice berounští hráči přišli o svůj jednogólový náskok během necelých dvou minut, ovšem i přesto dokázali Medvědi utkání dovézt do vítězného konce a domácí Draky přehrát 5:3. Dvěma přesnými zásahy se blýskl Richard Diviš.

Beroun má před duelem s Benátkami na kontě třiačtyřicet bodů a pouhé tři body ho dělí od devátého místa v tabulce. Stejný počet mají v kolonce bodů i Benátky nad Jizerou. Ty se navíc potkaly se solidní formou a z posledních čtyř duelů získaly devět bodů. Po skalpu Šumperka a Havířova se mužstvo vedené trenérem Černým vytáhlo i proti z Ústí nad Labem. Lídr odjel z Benátek s debaklem 0:5.

V minulém kole ovšem Benátky nestačily na Vrchlabí a domácí porážka 0:2 znamenala pád na dvanáctou příčku. Chloubou celku od Jizery je zejména precizní obrana, méně branek inkasovaly jen tři nejlepší celky tabulky. Naopak během celého ročníku se trápí v koncovce. Nejvíce kanadských bodů v týmu Středočechů má na kontě dvojice Petr Kica s Martinem Krupkou. Oba nasbírali šestnáct bodů. Nejproduktivnějším hráčem Berouna je David Švagrovský, který má za osm gólů a deset asistencí na kontě bodů osmnáct.

První vzájmený duel v letošním ročníku vyzněl lépe pro Benátky, které Medvědy na svém ledě udolaly po výsledku 5:4 až v prodloužení. Medvědi sice vedli po první třetině o dva góly, ovšem domácí dokázali náskok smazat a dotáhnout zápas do vítězného konce.

Utkání 28. kola začíná na berounském zimním stadionu ve středu v 18 hodin.