Beroun – Slavie 7:4

V první třetině byli viditelně aktivnější hosté, kteří pálili na Frolíka ze všech pozic. Berounský brankář ale prokazoval své kvality a všechny šance vychytal. Medvědi se sice rozjížděli pomaleji, s postupem času ale soupeři udělili lekci z inline hokeje.

Několik šancí sice Berounští nejprve neproměnili, v polovině druhé čtvrtiny ale poslal domácí do vedení Tvrzník a po chvíli se po pěkných akcích prosadili i Šinágl s Kalou mladším. Beroun tak vedl rázem 3:0. Ve třetím dějství existovalo na hřišti jediné družstvo. Během tří minut se nejprve parádně trefil Vlček a na 5:0 zvýšil po sólu Šinágl. Aby toho nebylo málo, tak Malý v oslabení zachytil rozehrávku soupeře a nekompromisně zavěsil. Za tohoto stavu domácí jasně dominovali a soupeře k ničemu nepouštěli. Ve 34. minutě se z ojedinělého protiútoku prosadili hosté, když Chamrád prostřelil Frolíka. Sedmý gól Medvědů, který padl v závěru třetí čtvrtiny měl nádech exhibice. Vlček nádhernou zadovkou přihrál přesně na hůl Rudovského, který zakončil do prázdné branky.

Za stavu 7:1 se zdálo, že je rozhodnuto. Jenže inline hokej je v tomto ohledu hodně zrádný. Medvědi ve čtvrté čtvrtině výrazně polevili, navíc řadu slibných akcí překombinovali. A soupeř začal trestat. Ve 41. minutě se po sólu prosadil Mrňa a si Frolík vybral velkou dávku smůly, když se střela odrazila od tyče do zad berounského gólmana a poté do branky. Slavie poté v následujících minutách přidala další dvě branky a bylo to 7:4. Za tohoto stavu domácí pochopili, že musí zabrat a díky značné zkušenosti si zbytek utkání s přehledem pohlídali a připravili tak Slavii první letošní porážku.

Branky: Tvrzník, Šinágl 2, Kala ml., Vlček, Malý, Rudovský – Chamrád, Mrňa, Loskot, Čížek. Čtvrtiny: 0:0, 3:0, 4:1, 0:3. Rozhodčí: Dvořák, Jílek.