Vstup do soutěže se Medvědům příliš nepovedl…

Určitě ne. Každý předpokládal, že budeme mít o něco víc bodů, než máme teď. Máme mladý kádr a ještě stále není konsolidovaný. Jsme závislí na Kladnu a Plzni, pokaždé čekáme, koho nám pošlou. Máte pravdu. Takhle jsme si to určitě nepředstavovali. Doufejme, že to bude lepší.

Vám se povedlo po čtrnácti kolech dát teprve druhý gól. Nejste tedy ve formě, ve které jsme Vás znali…

Já jsem nikdy nebyl žádný střelec, myslím si, že to všichni ví. Jde o to se zbavit té nuly v kanadském bodování. Teď mi to tam dvakrát spadlo. Dneska moje branka pomohla k bodům, což jsem dvojnásobně rád. Nepadá to tam celému mančaftu, je to pořád stejná písnička. Všemu snad pomůže nějaké jednoduché vítězství a forma určitě přijde.

Před zápasem v Brně nikdo nečekal zázraky, prohru 1:7 ale také ne…

Já si myslím, že ne. Ty silné mančafty budou dávat větší dardy týmům ze spodu. Vždyť dnes Poruba dostala také sedmičku. Kometa má nesmírně kvalitní mančaft, jsou úplně jinde než my. Půlka našich kluků koukala s otevřenou pusou na tu návštěvu. Před takovou návštěvou v životě nehráli. Když to srovnáme s naší návštěvou… Pro ty kluky to byla nesmírná zkušenost a že jsme dostali sedm gólů? To se stává. Oni naše chyby prostě dokázali potrestat. Hodili jsme to za hlavu a dnes jsme vyhráli.

Hraje velkou roli ve výkonu taková návštěva a atmosféra jako je v Rondu?

Tak to určitě. Kdo tam nebyl, tak neví, co to je. Pro takovou atmosféru, jako je v Brně, se hokej hraje. Ta kulisa hraje velkou roli. Je to obrovský rozdíl, když na zápas přijde dvě stě nebo pět tisíc fanoušků. Nic proti našim fanouškům. Chápu, že sem chodí lidí málo a kotel fandí a sami toho mají dost, jsme rádi za jejich podporu. Tohle je ale paráda a nesrovnatelná.

Vrátíme se k zápasu proti Chrudimi. Jak byste ho zhodnotil?

My jsme věděli, že přijede kvalitní mužstvo, je to sice nováček, ale se spoustou kvalitních hráčů. Oni byli nebezpeční v útoku, mají řadu kvalitních útočníků. My jsme o tom věděli a nechtěli jsme otevřít hru, protože s nimi hrát hokej nahoru-dolů by asi nebylo dobré. Opět jsme se na góly nadřeli, udělali jsme dvě chyby, které oni potrestali. Ukázalo se, jak mají kvalitní tým, ale zvládli jsme to.

Zápas jste okořenil gólem…

My jsme si s klukama řekli, že budeme clonit před brankářem a posílat přihrávky na beky a tečovat střely. Dopadlo to tak, že dostal puk Mazi (David Mazanec pozn. red.) na modrou a vystřelil. Puk se odrazil od brankáře ke mně a já skóroval."

Přemýšlel jste, co uděláte s pukem? Jestli vypálit rovnou nebo spíš po chvíli?

Věděl jsem, že je gólman takřka po zákroku, tak jsem se snažil co nejrychleji se s pukem otočit a vystřelit.

Dostali jste před koncem třetí třetiny příležitost přesilovky pět na tři, ale tu jste nevyžili…

Je to škoda, neodehráli jsme jí vůbec dobře. Mohli jsme mít tři body, ale zase nám to tam nespadlo. Naštěstí jsme druhý pokus v prodloužení zužitkovali a máme dva body.

David Havlík