První zápas po měsíci za Medvědy a hned proti Olomouci, jak se Vám hrálo?

Pro mě to bylo těžký už v Olomouci, kdy jsem nastoupil proti Berounu. Teď to bylo ještě pikantnější, že jsem po příchodu nastoupil hned na Olomouc. Věděl jsem o síle Olomouce a že zápas bude hodně náročný. Řekli jsme si, že budeme hrát na Olomouc aktivně a nebudeme zbytečně zalezlí v obranném pásmu. Je to kvalitní mančaft a často nás dostávali pod tlak. Skončilo to naštěstí naší výhrou. Jsou to zlaté body. Teď koukáme na středu a jedeme si do Kadaně pro tři body.

První bod v dresu Hanáků jste zaznamenal proti Medvědům. Tím jste pomohl připravit Beroun o dva body. (Beroun v Olomouci prohrál 2:1 na nájezdy, pozn. red.). Nemrzí Vás to zpětně?

Nemrzí, protože nemá proč. Hraju tam, kam mě pošlou. V tu chvíli jsem byl rád, že jsem pomohl mančaftu k zisku bodů. Tak to prostě je.

Co říkáte na umístění Medvědů?

Kluci před Vánocemi zabojovali a dostali se na dvanácté místo, což bylo příjemné. Bohužel do nového roku vstoupili špatně. Všichni teď víme, o co jde. Když budeme bojovat jako dnes, tak to vidím optimisticky. Samozřejmě při nás musí stát to dnešní štěstí. Skvěle nám zachytal Alkáč (Martin Altricher -pozn. red.). Pochytal toho hrozně moc a nebýt jeho tak jsme asi nevyhráli.

Vteřinu před koncem zápasu však odjel naštvaně pryč…

U něj to vyvrcholilo tím, že chytil ve třetí třetině pět vyložených šancí a dostat gól takhle před koncem hodně naštve. Byli jsme před ním málo důrazní a připravili jsme ho tím o čisté konto.

Zpět k Vašemu měsíčnímu angažmá. Co jste si říkal, když jste se dozvěděl kam povedou Vaše následující kroky?

Já jsem věděl, že klub dělá nějaké trejdy. Věděl jsem, že se něco chystá, takže mě to ani nepřekvapilo. První věc, co jsem si říkal byla, že je to do Olomouce daleko, ale zase je to klub s ambicemi a kvalitním kádrem. Trenér Fiala mi volal a slíbil, že mi dá prostor, což dodržel. Byl jsem tam spokojený. Zvláště pak, když mi po skončení hostování trenéři oznámili, že se mnou byli spokojení, což mě potěšilo.

Jaká byla v Olomouci parta?

Musím říct, že tam jsou výborní kluci. Když jsem tam přišel, znal jsem jen jednoho člověka. Kolektiv tam byl výborný a já si za ten měsíc nemám vůbec na co ztěžovat.

Co Vám výměna dala?

Mně se nic podobného v životě nestalo. Dalo mi to jedno. A to, že si člověk nikdy nemůže být s ničím jistý. Vyzkoušel jsem si něco nového, do Olomouce to sice není kousek, ale naše republika zase není tak malá. Jsme hokejisti a s tím musíme počítat kdykoliv.

Asi nebylo jednoduché soustředit se na hru v jednom týmu a ještě k tomu sledovat jak hraje domácí klub. Zvláště pak, když je dole v tabulce…

Já bych to nerad rozebíral. Já jsem hlavně vůbec nevěděl, jestli se vrátím. Jednou jsem slyšel, že se vrátím, pak zase že ne a znovu. Poté se ke mně dostalo, že půjdu do úplně jiného klub. Nakonec byl odvolán trenér Vejvoda a druhý den mi volal pan Najman, že mě chce zpět. Každopádně jsem kluky sledoval a na dálku držel palce. Teď jsem zpět v týmu. Vypadá to, že asi budeme opět hrát play-out a udělám vše pro to, abych nejdéle sloužící tým v první lize udržel.

David Havlík