Dlouho jste nechytal. Jak byl pro Vás zápas těžký?

"Určitě to nebylo jednoduché. Na brankářských trénincích jsem se snažil na sobě makat, abych byl připraven. V pátek mi zavolal trenér, že Alťák (Altrichter pozn. red.) bude chytat za Plzeň. Před zápasem jsem byl trochu víc nervóznější, než se zdálo. Po první střele jsem dostal jistotu a nakonec to dobře dopadlo."

Zápas nebyl vůbec jednoduchý, zvláště když potřebujete odskočit poslední čtyřce…

"Já si myslím, že to cítíme všichni, že je pro nás každý zápas nesmírně důležitý a každý uhraný bod je pro nás strašně cenný. Zvláště pak z venkovního zápasu."

V první třetině jste dostal nešťastný gól mezi betony…

"Bohužel jsem si klekl drobet dřív a puk mi prošel mezi betony, ani nevím jak. Prostě smůla …"

Byl jste vyhlášen hráčem zápasu. To určitě potěší…

"Tak určitě mě to potěšilo. Hlavně musím říct, že jsme odvedli ve třetí třetině obrovský kus práce a důležité bylo, že beci nepouštěli jejich útočníky k dorážkám. Musím ještě poděkovat našim fanouškům za podporu, protože dnes byli šestým hráčem v poli."

Ke konci zápasu na Vás jel osamocený a velmi dobře hrající David Balász. Jaké zakončení jste od svého bývalého spoluhráče očekával?

"Většinou se v zápase soustředím tak, že ani nevím, který hráč na mě jede. Tentokrát jsem si ho všimnul. Udělal jsem dobře, že jsem mu neklekl, povedlo se mu mě trefit do břicha."

Po Vašem dobrém výkonu by se dalo očekávat, že v pondělí proti Ústí nastoupíte.

"Tak tohle si netroufnu ani odhadnout. Zítra máme trénink a uvidí se, jak se trenéři rozhodnou."

David Havlík