Do zápasu jste vstoupili poněkud nervózně …

Tak je to zjednoho prostého důvodu. Každý si teď uvědomuje, o co jde, a že to není sranda. Začíná nám vpodstatě nová sezona. Máme vkádru mladé kluky, kteří něco podobného nezažili, takže i ztohoto důvodu tam stoprocentně nervozita byla. Ten tlak na nás je momentálně velký a my se stím musíme vyrovnat.

 

Brzy jste prohrávali, ale podařilo se vám otočit skóre. Mužstvo tedy má určitou sílu…

Síla tu určitě je. My nemáme špatné hráče. Když do hry dáme srdce a budeme bojovat, tak můžeme zápas otočit a porazit každého. My nemáme jinou možnost než bodovat.

Baráž se asi moc na krásu hrát nedá…

Jednu už jsem zažil vÚstí nad Labem a počítal jsem stím, že moc gólů padat nebude. My jich ani moc nevstřelili vzákladní části. Dneska to byl obraz toho, jak baráž asi bude vypadat herně. Nemůžeme počítat stím, že dáme někomu pět, šest gólů, ale musíme hrát především ze zabezpečené obrany. Dostat co nejméně gólů a počítat stím, že nám tam nějaký spadne. Máme vbrance výborného Martina Altrichtera a snad tolik gólů dostávat nebudeme.

Přesilová hra vám vůbec nevycházela, přecejen jste ale na jejím konci skóroval…

My jsme sPetrem Šináglem na přesilovce předem dohodnutí, jak jí budeme hrát. Odskočil jsem od obránce a jako pravák jsem to měl přesně na hůl. Už jsme ztoho dali dost gólů a zatím nám to vychází.

 

Co by jste řekl kzávěru?

Je to smůla. Chápu, že se to stane. Tlak na hráče je velký, přesto jsme měli puk na hokejce a měli jsme ještě navíc šanci dát gól při power play. Hodně nás to naštvalo, ale aspoň jsme vyhráli na nájezdy a máme dva body.

Na nájezd jste byl vybrán nebo jste si byl jistý a chtěl ho ject?

Jistý jsem si nebyl, ale nájezdy se mi poslední dobou daří. Umím dvě věci a brankáři mi to docela žerou. Naštěstí vím, že kdybych nedal, tak za mnou jsou takoví hráči, kteří ten gól znájezdu dát umí. Je to vabank, buď to vyjde nebo ne. Opět se budu opakovat: Vbráně máme Martina, znám ho pár let a vím, že nájezdy mu jdou. Napodruhé je zde chytal a nedostal ani gól.

 

Vdalším vás čeká Most…

Chtělo by to bodovat a doufám, že naplno. Je to silný mančaft, který má vmužstvu řadu zkušených hráčů. Dá se snimi hrát a pokud budeme poctivě bruslit a hrát dobře zezadu, tak vyhrajeme.

David Havlík