Jak jste strávil vánoční svátky?

Byly to krásné Vánoce. Letos jsem byl s rodinou doma v Budějovicích, jako vánoční dárek jsme měli s manželkou u stromečku naši dceru, která se narodila v říjnu.

Jaké jste si dal novoroční předsevzetí?

Předsevzetí si nedávám, ale důležité je, abych já a moje rodina jsme byli zdraví. Samozřejmě si přeji, abychom Beroun dotáhli do předkola play-off.

Posledním kolem před Vánoci jste se dostali do toužené dvanáctky. V kabině tedy převládá spokojenost?

Určitě je nálada lepší. Hlavně jsme čtyři zápasy za sebou bodovali, což se nám mockrát nestává. Přivezli jsme body z venku a taky to je znát. Přesto to bude ještě pořádná makačka.

V Olomouci jste sahali dlouho po vítězství…

Tenhle zápas se nám nijak extra nepovedl. Byl to dost unavený hokej, s bodem byla spokojenost, ale druhý byl blízko. Nájezdy jsou vždycky loterie.

Hecovali jste se před zápasem s Láďou Slížkem?

Brali jsme to jako normální zápas, prakticky každý zápas hrajete proti někomu, koho znáte, takže ne. Nic zvláštního to pro nás nebylo, takový je hokejový život a hráči kluby střídají.

Před těžkými soupeři čeká Beroun tuto sobotu Havlíčkův Brod…

Klasicky musím říct, že důležité bude chytit začátek zápasu, jelikož minule se nám povedlo po první třetině prohrávat s nimi o čtyři branky. Byla to katastrofa, ale nedá se říci, že by nás v tom zápase nějak extrémně tlačili, ale spadlo jim tam všechno v první třetině.

Poté Beroun čekají zápasy s Hradcem, Chomutovem a Ústím…

Je to těžký, ale člověk si to nevybere. My jsme ale dokázali porazit Hradec, s Ústím jsme doma udělali bod a u nich jsme k bodu byli blízko. Takže s těmito soupeři se hrát dá.

Po měsíci se do týmu vrací Martin Tvrzník. Medvědi mají nejméně vstřelených branek z ligy. Pomůže to týmu?

Já si myslím, že určitě. Martin je zkušený hráč a góla dát umí a je jedině dobře, že u týmu navíc zůstává Horča (Petr Horčička pozn. red.).

Smlouvu máte v Berouně do konce sezony. Jak dlouho byste ještě rád hrál hokej?

V Berouně mi letos smlouva končí a zatím nevím, co bude dál. Ještě bych rád hokej hrál, ale kdyby to však nešlo, tak už mám nějaké své vize do budoucna.

Ty vize jistě souvisí s tím, že jste loni vystudoval FTVS. Zůstal byste tedy ve sportu?

Určitě bych rád zůstal ve sportu, ale momentálně není situace ve sportu vůbec jednoduchá. Nikdo neví, jak bude sport teď financovaný sponzory. Rád bych zůstal u hokeje, ale zatím to není pro mě aktuální.

David Havlík