Příprava se chýlí ke konci. Jak jste s ní spokojen?

Jsme stále ve fázi, kdy mužstvo dáváme dohromady.

Konečná fáze nastane kdy?

Já si myslím, že to ani nestačíme do začátku ligy. Teď přijdou klíčové dny, kdy bychom mohli ještě sehnat relativně silného hráče. My jsme prakticky od května počítali s tím, že to takhle dopadne a nestihneme uzavřít kádr. Takže to pro nás není žádné překvapení.

Jsou hráči, kteří Vás překvapili nebo naopak zklamali?

(chvíli přemýšlí) O zklamání se ani hovořit nedá, to je prostě realita. A jsou v kabině kluci, kteří mě překvapili a místo v sestavě mít budou, ale jmenovat je nebudu.

Budete ještě zužovat kádr?

Kádr snad už ne. Je nás teď v kabině dvacet dva a spíše bychom pár hráčů chtěli obměnit.

Přípravu s týmem absolvovali i čtyři berounští junioři. Dostane některý z nich příležitost?

Fišer je dlouhodobě nemocný a i s Kobylkou nepočítáme. Naopak počítáme s Janem Vejvodou a Patrikem Pánkem, kteří mají zatím domluvené hostování v Litoměřicích. Když u nich nedojde k nějakým zraněním, tak si myslím, že by mohli oba časem naskočit i za Beroun.

Na brankářském postu bude asi největší konkurence. Tři gólmani a měl by z Plzně vypomáhat Martin Altrichter…

Situace je taková, že Martin Altrichter by k nám měl jezdit na domácí zápasy. No a nebude jednoduché vybrat mezi Tondou Štelmachem a Dominikem Halmošim. Navíc je zde ještě Frolík, který s námi absolvuje celou přípravu. Další méně pravděpodobná varianta je, že kdyby se cokoliv stalo, tak můžeme oslovit Jardu Kameše.

Z Vašich odpovědí vyznívá, že už asi kádr větších změn nedozná…

Z Plzně počítám, že přijdou dva hráči. Ze Sparty s námi trénuje Jan Šafář. Měl nějaké bakteriologické problémy, ale už trénuje a na trénincích vypadal velmi dobře, těšil se sem a chce tu hrát. Jiné posily z extraligy zatím neočekáváme.

Neuvadá trochu spolupráce s Plzní?

Tak to bych neřekl. Plzeň má starosti sama se sebou a těch hráčů nemá na rozdávání tolik. Kladno se nám snaží taky vypomoct.

Kapitánem mužstva zůstává Radek Křesťan?

Vždy to bývá v kabině nejstarší hráč a já nebudu ani nic měnit. Radek Křesťan je stále pracovitý a poctivý hráč.

Ve středu Medvědi přivítají Chomutov. Jak se na něj připravíte?

Určitě to nebude jednoduchý zápas. Chomutov je favorit ligy a podle posil to nevypadá na soupeře, s kterým bychom se mohli měřit. Uvidíme, co předvede. Zkusíme využít naše malé kluziště a bojovat, co to půjde. Určitě do zápasu nepůjdeme s tím, že prohrajeme.

Zeptám se ještě na nabídku, kterou jste obdržel od Mladé Boleslavi. Nelitujete toho, že jste jí odmítl?

(razantně) Tak to určitě ne. Takhle jsem se rozhodl a tak to je. Nelituji toho.

David Havlík