Kladno – Solopysky 3:3, nájezdy 2:0

V úvodu utkání byli jasně lepší Kladenští, kteří na soupeře vyrukovali s hodně aktivním napadáním. Z několika velkých šancí se ale ujala jen dorážka Poljakova, která v páté minutě poslal Důl do vedení. S postupem času se hra vyrovnala a k vidění byly šance na obou stranách. Brankáři se ale překonávali.

Od druhé třetiny začaly hrát Solopysky hodně ostře do těla, což Kladnu dělalo problémy. Ve 23. minutě bylo vyrovnáno, když Fára s přehledem proměnil trestné střílení. O pět minut později ale Kladno opět vedlo, když se po závaru prosadil Pokorný. Důl pak mohl přidat i třetí branku, 102 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři ale sehráli Kladenští doslova tragicky. Dalšího gólu se pak diváci ve druhé třetině nedočkali, na ledě ale mohli sledovat řadu osobních soubojů a střetů u mantinelu.

V první polovině třetí třetiny Kladno bránilo hubený náskok. Solopysky se dostaly do tlaku, naproti tomu Důl hrozil z brejků. Na jedné straně zahodil samostatný nájezd Řezník, na druhé straně se totéž povedlo Pokornému. V 51. minutě Kladno vytěžilo s napadání třetí gól a vypadalo to, že je rozhodnuto. Jenže pak přišel pro Kladno doslova šok. Solopysky totiž během 32 vteřin dvěma góly srovnaly na 3:3. A nutno podotknout, že obě branky padly po velkých hrubkách kladenského brankáře Kimličky. V závěru utkání měly oba celky šance k rozhodnutí, skóre se ale již nezměnilo.

O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Na kladenské straně byli hned dva hrdinové. Brankář Kimlička napravil svá předchozí zaváhání a vychytal Pácla, Červeného i Fáru. Na druhé straně se prosadil hned v první sérii Koubek, který tak zajistil Kladnu pohár za třetí místo.

Branky: 5. Poljakov, 28. Pokorný, 51. Michálek, rozh. nájezd. Koubek – 23. a 52. Fára, 52. Jaroušek. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. Diváci: 25. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:2.

Kladno: Kimlička – Heller, Poljakov, Hoffman, Andrejsek, Dudáček, Koubek, Chvojka, Krása, Karas, Drož, Kameš, Štechmiler, Michálek, Kadubec, Chýský, Pokonrý, Ogručák, Hežman, Braun, Zavázal, Novotný.

Solopysky: Simr – Brych st., Brych ml., Řezník, Pácl, Pražák, Liška, Vyskočil V., Jaroušek, Červený, Vyskočil M., Mašita, Fára, Moucha, Žák, Demjanenko, Veselý, Hegar.