Domácí letci v čase 53:14, kdy se zastavila časomíra nadobro, vedli 4:1 a je prakticky jisté, že sportovně-technická komise ponechá výsledek v platnosti. Učinila tak i v případě totožného problému, kvůli kterému odcházeli v závěrečné třetině z ledu aktéři zářijového duelu mezi Rakovníkem a Slaným. „Nebyli jsme v tempu, máme na víc,“ podepsala se podle trenéra Čáslavi Tomáše Topola rozkouskovaná hra na výkonu.

To mělnický lídr západní skupiny měl problém přímo na ledě. V Mladé Boleslavi se dočkal vstřeleného gólu až po pěti ranách rezervy, úvodní porážku v sezoně už odvrátit nedokázal.

Junior "načal" gól inkasovaný při vlastní přesilovce. Ve druhé části hosty brzdila častá vyloučení. "Kdyby Boleslavští dali další tři góly, bylo po zápase už ve druhé třetině," uvažoval po utkání zkušený brankář Mělníka Jan Vokurka.

Jeho tým na dva góly inkasované v úvodu třetí části dvakrát odpověděl, poslední slovo si ale vzali Bruslaři. „Inkasovali jsme po hloupých chybách. Jednoduše nám nevycházelo vůbec nic. Takový zápas se občas stane," dodal Jan Vokurka.

Nedařilo se ani zbylým dvěma celkům z Mělnicka. Neratovické Buldoky v Popovicích zneškodnil Martin Vacek. Útočník Slavoje zaznamenal při druhé výhře kozlů polovinu z osmi gólů.

Ještě výrazněji natrénovali střelbu Poděbradští, kterým na šest pozdravů v kralupské síti stačilo úvodních 17 minut. V dalším průběhu se prosazovaly oba týmy a výsledné skóre bylo hodně divoké (13:6). Jak se hned od úvodních střídání vyvarovat lacině inkasovaných gólů, zůstává pro nováčka neřešitelným rébusem.

Druhou porážku v řadě, a znovu těsnou, si připsal obhájce prvenství. V Kolíně Černošickým proti Žabonosům nevyšla především úvodní třetina, v níž třikrát inkasovali. Ze ztráty pak ukrojili už jen část.

Na Benešovsku se radosti dočkali pouze příznivci Lvů. O to větší, že proti „nebezpečné“ Příbrami rozhodli až v závěru. Do vedení, které už neztratili, poslal hokejisty od Konopiště dokonce ve vlastním oslabení v utkání dvougólový Holánek. V závěrečných dvou minutách padlo ještě po jedné brance na každé straně.

Vlašim si druhou drtivou porážkou v řadě, tentokrát doma od Rakovníka, pokazila celkové skóre natolik, že ve vyrovnané tabulce skupiny východ klesla dokonce na úplné dno.

Krajská liga

5. kolo: M. Boleslav B – Mělník 6:2 (9. Christov, 16. Rovný, 22. a 41. Mareš, 44. Franc, 54. Vondrlík – 46. Chvátal, 49. Šícha),

Poděbrady – Kralupy 13:6 (1. a 44. Příhoda, 2. a 23. Toupal, 4. a 55. Mojžíš, 6. a 23. Hrdina, 14. a 51. Pácal, 17. Pojkar, 45. Šafra, 55. Zámečník – 18., 28. a 38. Homolka, 12. Tůma, 47. Davídek, 51. Pražienka),

V. Popovice – Neratovice 8:3 (7., 34., 37. a 50. Vacek, 3. Maňas, 14. Černý, 17. Chochola, 49. Medřický – 9. Pařík, 28. Horevaj, 34. Chvojka),

Žabonosy – Černošice 4:3 (14. a 22. Pomichálek, 7. Kedršt, 19. Mejzr – 6. Jobek, 35. Formánek, 57. Krudenc),

Čáslav – Králův Dvůr 4:1 – nedohráno,

Benešov – HC Příbram 3:2 (19. a 50. Holánek, 59. Holeš – 27. Mácha, 60. Beneš),

Vlašim – Rakovník 2:9 (12. Pessr, 55. Matějka – 16. a 49. Macháček, 17. Kratochvíl, 18. Hegenbart, 22. Kounovský, 29. Okegawa, 45. Šroubek, 46. Ambroz, 56. Vlk),

K. Hora – Slaný 5:6 SN (22. a 24. Rudolfovský, 25. Jelínek, 34. Jiráň, 59. Dytrych – 44. a 53. Malát, 22. Tuček, 37. Vodička, 45. Kubinčák + rozhodující nájezd).

Krajská soutěž

5. kolo: Žilina – Benátky B 4:6, Mníšek – Zlonice 10:6, Rakovník B – Hvězda Kladno 5:7, Hořovice – V. Popovice B 6:4, Sedlčany – Božetice 8:1, Solopisky – Žebrák 3:6, Kolín B – Černošice B 14:0, Sp. Příbram – Příbram 99 6:2.

8. Hořovice 4 1 0 0 3 16:33  3

Čeští hokejoví reprezentanti zdolali v posledním ze tří přípravných utkání na příbramském ledě Rusko 5:3