"Zní to až neuvěřitelně a snad se jedná o zázrak, když naše holky urvaly bronzové medaile. I když žádný zázrak, to spíš obrovská parta s chutí něco dokázat!" říká hrdě Václav Roztočil z berounského hokejového klubu dívek.

Ringette je hokeji dost podobné. Také se hraje na ledě, také s hokejkou. Jenže ta nemá čepel a místo puku kontrolují hráčky malý kroužek. V Česku hraje tuhle v zámoří oblíbenou hru pouhopouhých 45 ringettistek, tedy menší než počet hráček než v jednom malém městě třeba v USA, Kanadě, Finsku, Švédsku. Také proto jsme v minulých řádcích použili slovo "zázrak".

Závod v Boleslavi se plavcům Lokomotivy Beroun povedl skvěle, obsadili první tři místa: 1. Š. Palata, 2. D. Plhal a 3. M. Palata
Berounští plavci sbírali obsadili v Boleslavi kompletní stupeň vítězů

"Holky, které získaly bronzové medaile, sice hrají alespoň lední hokej, ale ringette je od hokeje dost vzdálený. V Berouně máme radost, že velkými oporami českého týmu byly naše brankářka Katka Dvořáková i útočnice Šarlota Tomasco se Simonou Eisenreichovou," chválí berounské trio Václav Roztočil.

Češky mimo medailové pozice nechaly tým USA, kde je tento sport považován za národní pýchu s velkou historií. "Snad se u nás najde i více sportovních novinářů, kteří sportovním fandům předloží tak velký úspěch našich děvčat. Úspěch by měl podnítit a pomoci k rozvoji tohoto sportu u nás i navýšení počtu hráček. Je to totiž sport krásný, dramatický a ani k tomu nepotřebuje souboje, které jsou tady na rozdíl od hokeje zakázány a v hokeji žen naopak kritizovány, dodal Václav Roztočil.

Pořadí MS 2023: 1. Finsko, 2. Kanada, 3. Česko, 4. USA, 5. Švédsko.