Jaká je Vaše spokojenost s dosavadními výsledky Medvědů v sezoně?

Spokojený nejsem. Hodnotím to spíše podle posledních dvou zápasů, kdy nemůžu být spokojený ani s předvedenou hrou. Měli jsme špatný vstup do sezony, poté se výsledky a herní projev výrazně zvedl, ale z posledních dvou zápasů moc nadšený nejsem. Nemůžeme se ale vymlouvat na špatné rozlosování, my nemáme na výběr a body musíme sbírat s jakýmkoliv soupeřem. Když se podívám a tabulku, tak nás od posledního místa dělí 3 body, takže do spokojenosti je daleko a čeká nás ještě hodně práce.

Přestup trenéra Davida Volka do Sparty se v této době hodně řešil…

David tady odvedl dobrou práci, určitě jsme mu v postupu na vyšší místo nechtěli bránit. Sparta je náš partnerský klub a my jsme v podstatě její farma a takové věci mezi týmy fungují. V tomto duchu jsme se o přestupu bavili. Davidovi se ve Spartě teď daří a zatím to vypadá, že to byl od Sparty zřejmě správný krok. My se teď s pomocí Sparty snažíme pokračovat v tom, co se tady budovalo a pokusíme se to ještě zlepšit. Pozitivum je určitě nový trenér Richard Žemlička.

Myslíte si, že bude teď lepší komunikace mezi oběma týmy díky panu Volkovi?

V komunikaci nikdy žádný problém nebyl, všechno díky panu Látalovi a panu Břízovi funguje výborně. Naše výhoda by mohla být určitě v působení Davida Volka u Medvědů, protože zná místní prostředí a v tom se nám bude určitě snažit vyhovět v rámci svých možností.

Co očekáváte od Richarda Žemličky?

Nechtěli jsme, aby sem přišel trenér, který by chtěl v týmu něco razantně změnit. Chceme určitou návaznost, v tomto směru je to určitě dobré řešení. Samozřejmě se budou v lecčems s Davidem odlišovat, a tak to má být. Richard je možná ještě impulzivnější a to tady nebude vůbec na škodu. Určitě má podobný přístup v nastolení tréninkového procesu, přípravy na utkání, náročnosti na hráče a v dalších směrech. My Richardovi věříme.

Kolik bylo kandidátů na post hlavního kouče?

Vybírali jsme mezi pěti lidmi.

Konkrétnější být nechcete?

Nebudu konkretizovat. V tuto chvíli je to už zbytečné.

Nebyly dva poslední zápasy ovlivněny právě změnou trenéra, jelikož se informace o přestupu dostala na veřejnost již v zápase s Vrchlabím?

Určitě v zápase s Vrchlabím o tom hráči nevěděli, ledaže by měli notebook v šatně o přestávce, jelikož se to dostalo na veřejnost až v průběhu zápasu (smích). Na druhou stranu by to jejich výkon nemělo vůbec ovlivnit. Jsou to profesionálové, ať je na střídačce kdokoliv. Z tohoto úhlu bych to vůbec neposuzoval.

Jaká byla Vaše premiéra na střídačce?


V Ústí jsme sehráli těžký zápas. Podílel jsem se na koučování obránců. Po první třetině nám odstoupil jeden obránce s horečkou a muselo se tam nějakým způsobem improvizovat, ale v tom určitě nebyl náš zásadní problém. Od druhé třetiny chtěli naši hráči začít hrát hokej, držet puky a to je s Ústím smrtelné.

David Havlík