Od 17.30 hodin nastoupí k předposlednímu kolu nadstavbové části I. ligy. Už to bude hokej hlavně pro pohodu. Pro sehrání se. Pro naladění se na stejnou strunu. Play–off je za dveřmi.

Chomutov do něj vstoupí později, určitě skončí druhý. Beroun začne už ve středu, jen se pořád neví proti komu. Také on má už delší čas příčku jistou – osmou.

Opět nastoupí bez Jaroslava Nedvěda, jenž v pátek večer nastoupil v dresu extraligového Kladna na ledě Plzně. Nedvěd se do sestavy vrátí až na předkolo.

Medvědi určitě budou chtít zlomit jednu ne právě příjemně rýsující se sérii. Zatímco v prvním duelu sezony totiž na ledě Chomutova vyhráli 4:3, ve zbylých dvou případech branku nevstřelili a prohráli shodně 0:3.

S nulou na kontě se v nadstavbové části I. ligy vůbec bratříčkovali více než bylo zdrávo, postupně se jim ale uzdravují opory. Ve středu hráli poprvé Hašek, Jelínek i Pacovský, předtím proti Znojmu naskočil Besser a teď se chystá také Pavel.

Hrát byl měl rovněž Látal v Havlíčkově Brodu vyloučený do konce zápasu. „Byl to jeho první vyšší trest,“ vysvětluje manažer Berounských Medvědů Filip Vaněček.

Zajímavé bude, jak si Medvědi poradí třeba s obranou Radka Dudy. Ten se nedávno vrátil do Chomutova z úspěšné mise v Plzni, kde hostoval a týmu hodně pomohl po odpočtu bodů zpět mezi elitu. Západočeši teď jen litují, že Duda už jejich šiky opustil, avšak není jisté, zda se enfant terrible českého hokeje bude soustředit jen a jen na hokej.

Jen pár dnů stará je totiž informace o tom, že v Karlových Varech napadl fyzicky na přechodu pro chodce důchodce. Berounský fanklub si z toho dělá na diskusi legraci a varuje: Před cestou na zimák se rozhlédni, přijíždí Duda! Doplněno mohlo i být o varovnání rybám a vodníkům – přece jen na berounský zimák se přes vodu musí.

Na koho mohou Medvědi narazit

Možností, koho přivítají Medvědi v předkole play–off 9. a 10. února na domácím stadionu, je pořád dost. Tři jsou dvě kola před koncem nadstavbové části nejpravděpodob­nější, možná je ale také Kadaň, jež se může z aktuálního 12. místa teoreticky vyšvihnout na deváté. Při současném pořadí by Beroun přivítal právě svého loňského soka v boji o účast v play–off – Vrchlabí (tehdy horalové šťastně vyhráli), které má 62 bodů a je deváté. O bod méně mají Benátky, 59 bodů nasbírala Třebíč. Do překola mohou postoupit ještě Tábor (54), Litoměřice (54) a Chrudim (53), nicméně s Berounem se utkat nemohou, ten už skončí jistojistě osmý.