Cikánek přišel o nulu v poslední vteřině

Beroun - Medvědi opět potvrdili, že na domácí půdě se jim daří. Ve středu se sice v Berouně hrál hodně průměrný hokej, Medvědi ale v důležitém utkání dokázali porazit Kadaň 3:1.

25.11.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Kardoš

V berounském dresu byli hodně vidět tři hráči. Obránce Růžička se blýskl dvěma góly, útočník Petr Šinágl si připsal gól a dvě asistence a velkou zásluhu na vítězství má také brankář Cikánek, který přišel o nulu až v poslední vteřině utkání.

Beroun – Kadaň 3:1

Medvědi nezačali právě nejlépe. V prvních patnácti minutách byli aktivnější hosté, kteří si také vypracovali několik slibných šancí. Berounský brankář Cikánek ale chytal s velkou jistotou. S postupem času Medvědi vyrovnali hru a v 17. minutě se také dostali domácí do vedení. Diviš u tyčky přihrál o hostujícího brankáře volnému Šináglovi, který se dobře tlačil do brankoviště, a berounský štírek doklepl puk do prázdné branky – 1:0.

Od začátku druhé dvacetiminutovky již byli jasně lepší domácí hokejisté, kteří dlouhé minuty svírali Kadaň v obranném pásmu. Šance Růžičky, Braniše, Diviše a Švagrovského ale ke gólu nevedly. Hosté se z tlaku vymanili až v závěrečných minutách druhé třetiny a ve 40. minutě při akci Charouska s Bouškem stálo při domácích i trochu stěští.

Hned v úvodu třetí dvacetiminutovky spálil tutovku Vlček. Medvědi byli i nadále lepší, prosadili se ale až ve 49. minutě. Novotný sice kadaňskou branku minul, puk se ale odrazil k obránci Růžičkovi, který měl snadnou pozici – 2:0. O dvě a půl minuty později Medvědi předvedli parádní akci. Šinágl našel přesnou přihrávkou najíždějícího obránce Růžičku, který se trefil přesně do levého horního rohu kadaňské branky – 3:0. Zápas byl definitivně rozhodnut a berounští fanoušci mohli začít slavit. Medvědi si s přehledem hlídali vedení, brankář Cikánek přesto o nulu přišel. V poslední vteřině potrestal lajdáckost berounské obrany Malát – 3:1.

Branky: 17. Šinágl (Diviš), 49. Růžička (Novotný, Šinágl), 51. Růžička (Šinágl), 60. Malát (Freiberg). Rozhodčí: Úlehla. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 300. Třetiny: 1:0, 0:0, 2:1.

HC Berounští Medvědi: Cikánek - Nedvěd, Vojta, Růžička, Bolf, Braniš, Malý, Kaláb, Rudovský, Kupec, Vlček, Diviš, Švagrovský, Novotný, Karpov, Šinágl, Pavel, Mrňa, Luňák, Besser, Cunik.

SK Kadaň: Zázvorka - Ťupa, Zmeškal, Schmidt, Szakal, Spitzer, Hlubuček, Hartmann, Kloz, Balász, Charousek, Boušek, Gombár, Trochta, Tauš, Rohan, Bursík, Polanský, Malát, Šíp, Freiberg.

25.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Zdice se rozhodly obnovit zeleň ve městě

ŠŤASTNÁ maminka Daniela Kučerová chová v náručí dceru Lucii, kterou přivedla na svět 8. prosince 2017. Holčička v ten den vážila 3,14 kg a měřila 48 cm. Doma v Újezdu u Hořovic na Lucinku čekali tatínek Josef a sestřička Verunka (3,5) Karkošovi.
16

FOTOGALERIE: Prosincoví novorozenci se představují

AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Ze všech zimních nástrah na motoristy (a vlastně obecně na všechny), je jednou z nejhorších takzvaný „černý led“. Ten je totiž skoro nerozpoznatelný, ale strašlivě kluzký, což může způsobit velkou spoustu nemilých situací. Znáte taková ta videa, kdy se auta se zabržděnými koly nekontrolovaně kloužou jako saně? Tak přesně to umí černý led.

Kašle a rýmy s teplotami přibývá, chřipka však zatím neútočí

Střední Čechy – Nejfrekventovanější výskyt akutních respiračních infekcí zůstává ve středních Čechách na Příbramsku, naopak nejnižší nemocnost se z Kladenska během uplynulého týdne přesunula na Kolínsko. Nadále platí, že situaci lze označovat jako klidnou a nijak nevybočující ze zkušeností uplynulých let. Údaje praktických lékařů a pediatrů sice ukazují, že nemocnost zvolna stoupá – to je však v tomto ročním období obvyklé.