Když pomineme závěr v play-off, dala by se sezona hodnotit kladně. Je to tak?
Ano, i když jsme neuspěli nebo dokonce selhali v semifinále, hodnotíme sezonu jako hodně úspěšnou.

S jakým předsevzetím jste šli do tohoto ročníku?
Do této sezony jsme šli s tím, že chceme atakovat první příčku, dostat se v play-off do finále a zahrát si o postup do ligy. Předsevzetí jsme měli veliké a nebyli jsme daleko od historického úspěchu.

O výkony kterých hráčů jste se především opírali?
Celý tým musel fungovat jako celek. Stačí, aby jeden hráč vypadl, a už jsme měli hodně narušené mužstvo. Co se týče střelců, tak se mužstvo opíralo hlavně o Langera, Beldu, Matouše Bakuleho a Sládka. Letos se hodně zvednuli svým výkonem, bojovností a nasazením Jakub Bakule a Jaroslav Šmerhovský. Nesmíme zapomenout i na oporu v bráně Petra Křivu a v obraně jimi byli Radek Křesťan a David Novák.

Jak jste spokojeni s diváckou návštěvností?
Divácká návštěvnost v letošní sezoně byla vynikající. Z třinácti domácích utkání hlásím průměrnou návštěvností 154 lidí. Největší návštěvnost fanoušků byla na poslední utkání play-off proti Sedlčanům, a to kolem 300 lidí.

Fanoušci s vámi jezdili i ven, potěšilo to?
Na venkovní utkání jezdilo pravidelně cca kolem třiceti fanoušků. Za podporu a výborné fandění jim velice děkujeme a je to jedna z věcí, která nás posunula tak daleko v sezoně. Na naše fanoušky jsme hrdí a rádi.

Jak jste hodnotili první místo po základní části krajské soutěže?
První místo v základní části hodnotím fantasticky. Bohužel poslední utkání s Příbrami doma se nedohrálo. Částečně byla chyba na naší straně, a ještě se prohrálo, což završilo základní část ne v dobrém světle. Místo příprav a klidu na play-off se to všude řešilo a psaly se posudky, čekalo se, jak to dopadne. Není to nic příjemného, ale ke sportu to patří a musíme si příště dát pozor.

Zápasy play-off s Hvězdou Kladno jste ale zvládli bez větších problémů.
Je to tak. Kladno celou dobu dobře bránilo a čekalo na naše chyby, aby nás potrestalo. Z větší části každého utkání jsme strávili osmdesát procent u nich ve třetině, ale bohužel jsme se málo prosazovali.

Souboj o baráž se Sedlčany však nevyšel, co především rozhodlo?
Semifinále se Sedlčany nám opravdu absolutně nevyšlo. První utkání jsme měli vyhrát, byli jsme lepší, aktivnější, ale neproměnili hodně šancí. Regenerace na domácí odvetu byla bohužel krátká, a to nás hrozně poznamenalo. Tým nemáme nejmladší (úsměv). Jen pro ilustraci, jejich první lajna má průměrný vek 26 let, ta naše 34 let. Ještě, že tam máme pětadvacetiletého Langera. Jim opravdu všechno vyšlo, hráli v pohodě, protože měli už jedno vítězství a my jsme museli, chtěli, a možná až moc. Opět jsme skončili na neproměněných jasných šancí. Je to sport (trochu trpce se usmívá).

Ještě se vrátím ke konci základní části. Poznamenal tým nějak nedohraný zápas základní části s Příbramí, prý to bylo hodně vyhrocené a ze strany soupeře vyprovokované?
Bylo to poslední utkání v základní části, všichni si mysleli, že o nic nejde, dle tabulky ano, ale my ani oni nechtěli prohrát. Rivalita tam je veliká, byla a bude. Jako hlavní důvod byla delegace rozhodčích. Poslat sem hlavního rozhodčího, který je známý tím, že neumí pískat a dva čárové z Příbrami, tak to ani jinak nemohlo dopadnout. Prohráli jsme, zaplatili pokutu a rázem se z nás stalo nedisciplinované mužstvo (mračí se). Už se k tomu ale nechci vracet, protože se jenom naštvu.

Kdy máte ukončenou a jak zhodnotíte sezonu dospělého týmu?
Ukončenou máme v sobotu 6. dubna v Kulturním domě Žebrák od třinácti hodin včetně oslav pětaosmdesáti let od založení klubu. Sezonu dospělých tam zhodnotíme jako hodně úspěšnou.

Kromě áčka hrají v HC Spartak Žebrák i další týmy mládeže. Zkuste jejich výkony představit.
Máme přípravku, 1. a2. tídu (ročníky 2012 a 2011), 3. třídu (ročník 2010), 4. třídu (ročník 2009), mladší žáky (5. - 6. třída, ročník 2008-2007), starší žáky (7. - 8. třída, ročník 2006-2005 ) a juniorku (15 - 19 tet, ročník 2004-2000). Letos přišlo navíc do náborů 44 dětí, což je nejvíce v historii. 1., 2., 3. A 4. třída hrála po celou sezonu mistrovské turnaje – minihokej. Výsledky se nesmí dle nařízení ČSLH psát. Výkony 1. až 4. třídy byly skvělé a je vidět dobrá práce trenérů. Mladší žáci letos odvedli senzační výkon a celou sezonu bojovali o první místo v Plzeňském kraji. Bohužel jsme skončili na druhém, ale krásném místě. Starší žáci taky zaznamenali úspěch, zatím se drží na čtvrtém místě a ještě bojovali proti Plzni o třetí flek. Soupeři mladších a starších žáků byly týmy HC Plzeň 1929, HC Klatovy, HC Příbram, HC Třemošná, HC Domažlice, HC Rokycany, HC Sušice, HC Pilsen Wolves. Junioři v základní části skončili na posledním místě, a tak hráli nástavbovou skupinu o umístění. V době rozhovoru ještě čekají naši juniorku dvě utkání, zatím se držíme na 8. místě. Soupeři juniorů byly celky HC Ostrov, HC Klatovy, HC Klášterec, HC Třemošná, HC Louny, HC Rokycany, HC Bílina, HC Děčín, HC Mostečtí Lvi.

Zimní stadion je stále v provozu, jak dlouho se bude dát ještě bruslit?
Zimní stadion Hořovice bude v provozu do 31. března. V dubnu je odstávka a od května začíná letní provoz.

Kdy začne příprava na novou sezonu?
Letní příprava pro všechny kategorie začne 1. května!